Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son Sınıf Öğrencilerine Bağımlılık Semineri Verildi

Giriş Tarihi: 25.5.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 09:59
Son Sınıf Öğrencilerine Bağımlılık Semineri Verildi
’nın Pazarlar İlçesinde lise son sınıf öğrencilerine "Sağlıklı Yaşama, Teknoloji Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı ve Tütün Bağımlılığı" konularında seminer verildi.
Rehber Öğretmeni Sema Mazıllı tarafından Pazarlar Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine Bağımlılığının zararları ve insan üzerindeki etkileri anlatıldı.
Pazarlar Anadolu Lisesi Konferans salonunda verilen Alkol, Tütün ve Madde Bağımlılığı Seminerine okul idaresi, öğretmenler ve son sınıf öğrencileri katıldı.
"Sağlıklı Yaşama, Teknoloji Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı ve Tütün Bağımlılığı" konularında seminerde Rehber Öğretmen Sema Mazıllı tarafından yeterli ve dengeli beslenme, sağlık okur yazarlığı, kişisel hijyen, fiziksel egzersiz, hastalıklardan korunma, sağlıklı okul ortamı oluşturma ve yeterli uyuma konularına değinildi.
Seminer’de Teknoloji bağımlılığının sebepleri, belirtileri, bağımlılıktan kurtulmak için neler yapılması gerektiği, Alkol bağımlılığı felaketinin boyutları, alkolün vücutta yaptığı tahribat ve sonuçları hakkında bilgi verildi.
Ayrıca Rehber Öğretmen Mazıllı, Madde bağımlığı ve Tütün Bağımlığı konularında da bilgi verdi. Seminer’de Madde bağımlılığının zararları, bağımlılık belirtileri, madde kullanmaya başlama yaşı ve madde kullanmaya hayır diyebilmenin önemi vurgulandı ve Tütün bağımlılığının erken yaşlarda başlayan bir alışkanlık olup, giderek bağımlılık oluşturduğu, vücutta sonraki yıllarda ortaya çıkan zararlı etkileri bulunduğu, sigaraya hiç başlamamak ve sigarayı bırakmak için neler yapılması gerektiği anlatıldı.
"Sağlıklı Yaşama, Teknoloji Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı ve Tütün Bağımlılığı" konularında seminer öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi.(MB-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son Sınıf Öğrencilerine Bağımlılık Semineri Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN