Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çitgöl’e Kütüphane

Giriş Tarihi: 24.6.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:21
Çitgöl’e Kütüphane
’nın 3 bin 500 nüfuslu en büyük beldesi Çitgöl’e eskisi yıkılarak yerine modern bir kütüphane yapılıyor.
Beldenin Cumhuriyet parkına Bin 80 metrekare kapalı bir alan üzerine inşa edilecek kütüphanenin 880 bin TL’lik bedelini Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çitgöl Belediyesi ortaklaşa karşılayacak.
İnşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak olan Kütüphanenin 300 gün içerisinde tamamlanmasının planlandığına vurgu yapan Çitgöl Beldesinin MHP’li Belediye Başkanı Yüksel Ünal, özellikle eğitim alanında gerçekleştirdikleri yatırımları hizmet sürecinde devam ettirmek istediğini söyledi.
Başkan Ünal, “Simav’ın en büyük beldesi olarak geleceğimizi aydınlık yapmak için çocuklarımızı önemsiyor ve eğitim yatırımlarında belediye olarak desteğimizi sürdürüyoruz. Sonuna kadar da sürdürmeye kararlıyız. Bu itibarla beldemizde okuma kültürünün yaygınlaştırılması, çocuklarımızın ve gençlerimizin erken yaşlarda kültür eğitimi almalarını hedefliyoruz. Bu kapsamda beldemize yakışır bir şekilde çok amaçlı modern bir kütüphane kazandırılmasında bize destek veren Kültür ve Turizm Bakanlığımızın yanında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yenisi yapılıncaya kadar vatandaşlar belediye hizmet binasına taşınacak eski kütüphaneden yararlanacaklar.
Simav’da 2 kütüphane bulunuyor. Bunlardan birisi ilçe merkezinde diğeri ise 730 eseri ile Çitgöl beldesinde yer alıyor.(MY-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çitgöl’e Kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN