Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valisi Şerif Yılmaz: Bayram Hırsızlarına Dikkat

Giriş Tarihi: 10.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz: Bayram Hırsızlarına Dikkat
’da kaymakamlar, Vali Şerif Yılmaz başkanlığında İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Toplantıya vali yardımcıları ve kaymakamlar katıldı.
8 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Vali Şerif Yılmaz Kaymakamların ilçelerinde yapılan işlerin sıkı takipçileri olmalarını ve yatırımların belirlenen sürelerde bitmesi için denetimlere ağırlık vermelerini, hangi aşamada olduğunu da bilmelerini istedi.
Vali Şerif Yılmaz yaklaşan Ramazan Bayramı ve orman yangınları konusunda da uyarılarda bulundu.
Yılmaz, yaz mevsimiyle birlikte anız ve orman yangını tehlikesinin başladığını buna dair her türlü önlemin alınması gerektiğini kaydetti.
Şerif Yılmaz, köy ve beldelerdeki su tanklarının 7 günün 24 saati aktif olmasını ve olası bir yangın durumunda gece gündüz demeden kendisinin bu doğrultuda bilgilendirilmesini istedi.
Yaz aylarında vatandaşları bekleyen tek tehlikenin orman ve anız yangınları olmadığını belirten Yılmaz, boğulma ve kayıp olaylarına dikkat çekti.
Yılmaz, can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için göl, baraj, gölet ve akarsulardaki boğulma-kayıp vakaları ile karşılaşılabilecek benzeri alanlarda alınan tedbirlerin sıklaştırılmasını istedi.
Ramazan ayı yardımlarının yeniden gözden geçirilmesini isteyen Vali Yılmaz, bayram tatili sebebiyle yaşanacak hırsızlıklara da değindi.
Yılmaz, jandarma aracılığıyla vatandaşların uyarılmasını ifade etti.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Kütahya ve Afyonkarahisar için önemini vurgulayan Vali Şerif Yılmaz, törenlerin zaferin kazanıldığı topraklarda, Zafertepe’de yapılacağını dile getirdi.
İlçelerde sadece çelenk sunumu ile tebrik kabulünün yapılacağına dikkat çeken Yılmaz Kütahya’daki tüm ilçelerin tören için Zafertepe’de olacağını açıkladı.
Yılmaz, Kütahya’nın Domaniç ilçesinde gerçekleştirilen Hayme Ana Şenlikleri’nin de valilik programına dahil edildiğini bildirdi. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz: Bayram Hırsızlarına Dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN