Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretim Görevlisi Ahmet Özkan’ın Amerika Temasları

Giriş Tarihi: 8.10.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 13:42
Öğretim Görevlisi Ahmet Özkan’ın Amerika Temasları
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Hisarcık Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ahmet Özkan, yürüttüğü proje çerçevesinde Amerika’da Ukrayna Milletvekili, Eski Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile görüştü.
Hisarcık Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ahmet Özkan, yürüttüğü proje çerçevesinde Amerika’nın New York şehrindeki Waldorf Astoria Oteli’nde Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Amerika’da yaşayan iş adamlarına ve akademisyenlere yönelik gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. Özkan, toplantının akabinde Başbakanla birlikte New York ziyaretine eşlik eden Ukrayna Milletvekili, Eski Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’yla görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmede Habername Genel Yayın Yönetmeni Kemal Bozkurt ve ZAKAT Foundation of America kuruluşunun Doğu Yakası Temsilcisi Murat Köse’de hazır bulundu.
Rusya’nın Kırım’ı ilhakından önce uzun süre Kırım’da bulunarak araştırma yürüten Özkan, Kırım’da yaşanan son gelişmeleri ve Kırım Türklerinin içinde bulunduğu durumdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Asırlar boyunca olduğu gibi Türk Milleti’nin bugün de Kırım Türklerinin yanında olduğunu ve her türlü fedakârlığa hazır olduklarını ifade etti. Bu çerçevede Kırım Tatar Hareketi’nin en önemli lideri konumunda bulunan Kırımoğlu ile bir araya gelmenin bir şeref olduğunu dile getirerek yaşadığı mutluluğu dile getirdi.(MA-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretim Görevlisi Ahmet Özkan’ın Amerika Temasları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN