Doğa dostu iklimlendirme için ısı pompası

Yaşadığımız mekanlar hayatımızı etkiler. Huzurumuzun, başarımızın, verimliliğimizin artmasında, istediğimiz ve alışık olduğumuz ortamlarda olmanın katkısı şüphesiz ki çok fazla. Bu sebeptendir ki ister evimiz, isterse de iş yerimiz olsun bu mekanları tasarlarken yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip edip yaşam alanlarımız için kendimize en uygun alternatifleri seçmeye çalışıyoruz.

Yaşam alanlarımızı düzenlerken vereceğimiz kararlarda uzun vadede dayanıklı, kaliteli aynı zamanda bize tasarruf sağlayacak, çevreye duyarlı, doğa dostu ürünleri tercih ediyoruz. Aynı zamanda özellikle bu mekanların sıcaklığı ile bu sıcaklığın istikrarlı ve dengeli olması ilk tercihimiz oluyor. Ne de olsa hiçbirimiz fazla sıcak, fazla soğuk ya da sıcaklık dalgalanmasının yüksek olduğu ortamlarda kendimizi konforlu hissetmiyoruz. Bu durum hem fiziksel hem de ruh sağlığımız için önemli riskler barındırıyor. Bu sebeple son yıllarda, doğru iklimlendirme çözümlerinin tercih edilmesinin önemi daha fazla vurgulanıyor ve bu konuya yönelik hassasiyet giderek artıyor.

Yaşam alanlarımızı düzenlerken estetik kaygıların yanında en önemli konuların başında iç mekanın iklimlendirilmesinde doğru çözümleri, ürünleri araştırmak ve yaşam alanlarımızda bu ürünleri tercih etmek geliyor. Bu noktada karşımıza çıkan en yenilikçi, verimli çözümlerin ve ürünlerin başında ise hava kaynaklı ısı pompaları geliyor. Geniş kullanım alanına sahip olan ısı pompaları ile ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak mümkün. Isı pompası çözümlerinden bir diğeri olan havuz ısı pompaları ile yüzme havuzlarında ideal su sıcaklıklarına erişilirken, ayrı bir çözüm olan sıcak su ısı pompalarıyla ise yüksek kapasite gerektiren sıcak su ihtiyaçları karşılanabiliyor. Tüm bunları yaparken sadece elektrik enerjisine ihtiyaç duyan hava kaynaklı ısı pompaları, geleceğin en etkin ve çevreci iklimlendirme teknolojisine sahip ürünlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu anlamda hem ülkemizde hem de gelişmiş ülkelerde yenilikçi iklimlendirme çözümü denildiğinde akla ilk gelen ısı pompası oluyor.

Isı pompaları; ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımını tek bir cihazda toplayarak diğer ısı kaynaklarına göre yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca ısı pompaları doğaya herhangi bir zararlı gaz salınımı yapmadığı için de doğa dostu ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakma konusunda en önemli çözümlerden biri oluyor.

Yenilenebilir enerjinin önemini çok iyi bilen ve tasarladığı tüm ürünlerde odağına doğa dostu üretim anlayışını alan Baymak, bu konuda size çok geniş bir yelpazede ve alanının önde gelen tasarımlarına sahip pek çok seçenek sunuyor. Doğa dostu, yazın klima kışın kombi görevi gören, 24 saat sıcak su sağlayan Baymak ısı pompaları yüzde 75’e varan enerji tasarrufu sağlıyor.

“Yenilenebilir Enerji Ürün Grubu”nun bir üyesi olan ısı pompası ailesi, evlerde ve ticari işletmelerde sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılan “Monoblok Sıcak Su Isı Pompaları”, yaşam alanlarımızdaki ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan “Split ve Monoblok Inverter Isı Pompaları” ve havuz suyunu ısıtmak ve soğutmak için kullanılan “Monoblok Havuz Isı Pompaları”ndan oluşuyor. Ayrıca Baymak ısı pompaları Avrupa ve uluslararası standartlara göre performans derecelendirmelerini onaylayan Eurovent tarafından en yüksek verimlilik derecesi olan A+++ sertifikasyonuna sahip. Üstelik Baymak ısı pompaları ile PV sistemlerini ve güneş kolektörlerini birlikte kullanabilir ve böylece doğayı da koruyarak tasarruf edebilirsiniz. 

Size en uygun ısı pompasını bulmak için aşağıdaki butona tıklayın.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız