Evinizin sağlığı elinizde

Özellikle son bir yıldır evlerimizde çok daha fazla zaman geçirir olduk. Hatta eskiden dışarda yaptığımız pek çok aktiviteyi de evde yapmaya başladık. Evden çalıştık, evde pişirdik, evde eğitim aldık, evde spor ya da pilates yaptık.

Pek çoğumuz evden çalışma, eğitim gibi mecburiyetlerin dışında keyfi alanlarımızı da eve yönelttik. Bu arada evlerimizin kıymetini daha iyi anlamakla birlikte evlerin içinde bir takım değişiklikler yaptık, kendimize yaşam alanları ayırmaya çalıştık, bir süredir gözden kaçırdığımız bakımları yapmaya çalıştık, tadilatlara bile giriştik.  

Evlerimizi de ailemizden bir birey gibi görmek, onu korumak, ihtiyaçlarını, eksikliklerini en iyi şekilde gidermek uzun vadede daha huzurlu ve hesaplı yaşam için çok önemli bir nokta haline geldi.

Her ne kadar evlerimizin bakımı ile ilgileniyor olsak da arada karşımıza sürprizler çıkabiliyor. Yıllar içinde görmediğimiz borular patlayabiliyor, içerdeki demirler çürüyebiliyor ya da gecenin bir vakti yatağınızda uyurken zamanlar içinde çürümüş beton yüzünden banyo tavanınızın bir kısmı küvetin içine çökebiliyor. ”Yok artık demeyin”, yaşanmış hikayedir. 

 

Hele ki elektrikle ilgili aksilikleri konuşmak bile insanı ürkütüyor. Bütün bunları düşündüğümüzde anahtarları bulamayıp çilingir çağırmak evimizle ilgili en basit sorun sayılabilir. Ama o zaman bile, “E nerde vardı çilingir, ben şimdi nerden bulucam!” diye mutlaka aklınızdan geçmiştir. 

Deprem gerçeği ile yüz yüze geldikten sonra evlerimizi sigortalamak gerçekten büyük önem kazandı. Pek çok insan sağlık sigortalarının yanı sıra ev sigortasına da yöneldi. Çok detaylı avantajlara sahip ev ve eşya sigortalara hazırlandı. Bu sigorta temel olarak evinizin ve eşyalarınızın başına gelebilecek her şeye özel çözümler üretmeyi hedefledi. 

Size bu noktada Aksigorta’nın “Ev ve Eşya Sigortası”ndan bahsetmek isteriz. Ev sahibi iseniz eviniz ve eşyalarınızın yanı sıra binanızdaki ortak alanlar da bu sigorta kapmasına dahil ediliyor. Kiracı iseniz de eşyalarınız… Bu sigorta kapmasında evinizin gördüğü komşularınızdan kaynaklanan zararlar, ev kazalarındaki tedavi masraflarınız, su sızıntısı yüzünden oluşan boya masraflarınız hatta buzdolabı bozulması yüzünden oluşan gıda bozulmaları bile karşılanıyor.

Bu sigortanın size ayrıca sağladığı avantajlar da var. Kombi veya klima bakımı, koltuk halı onarım ve leke temizliği, evde yaşayan bireyler için 24 saat geçerli ambulans ve çilingir hizmetleri de dahil! 

 

Tabii seçeceğiniz paketler doğrultusunda çok daha farklı avantajlardan yararlanmak ve ihtiyacınıza göre bilgi almak için lütfen tıklamayı ihmal etmeyin.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız