Geleceğe yapılan en büyük yatırım

Geleceğe yapılan en büyük yatırım

Sağlığın en büyük zenginlik olduğunu her an hatırlatan bir dönemden geçiyoruz. Aldığımız derin bir nefesin ciğerlerimizdeki etkisini, biraz hareketlendiğimizde her atışı ile kalbimizi hissediyoruz. Hem kendimiz için hem de sevdiklerimiz için bunu devam ettirebilmek de en büyük lüksümüz…

Peki sağlıklı ve güven içinde bir hayat için neler yapabiliriz.

Son yılların en büyük trendlerinden bir olan minimalleşmek ile başlayabiliriz mesela.. Evimizde dolabımızda gerekmeyen, kullanmadığımız eşyalarda, kıyafetlerden uzaklaşmak, gerekmedikçe yeni şeyler almamak son yıllarda en çok önerilen şeylerden biri… Bu sadeleşme fiziksel olarak başlasa da ruhsal olarak da bizi etkiliyor ve daha huzurlu, daha sakin, gereksiz detaylardan dolayısı ile keşmekeşten uzak durmamızı sağlıyor.

İyi ve sağlıkla yaşama yönelmek ikinci adımınız olsun. Daha az ama daha sağlıklı beslenmeye, spor yapmaya, en azından haftada 3-4 gün yürüyüşe çıkmaya çalışın. Bunu sevdiklerinizle beraber yapın ki onlar da sizlerle birlikte bu sağlıklı yaşam çarkı içine girsin.

Hesaplı ve dengeli olun. İster maddi konularda olsun ister maneviyatta her şeyin temelinde denge yatar. Sizin de huzurlu olabileceğiniz bir dengede kalabilmeniz için önceliklerinizi belirlemeniz iyi olur.  Bunların arasında olumlu ve yapıcı şeylerin daha sık hayatınızda tutun. Diğer şeyleri ise küçük yaramazlıklar gibi kıvamında bırakın. Örneğin tatlı çok seviyorsanız daha sık meyve yeyin ama haftada bir de sevdiğiniz bir tatlıyı vicdan azabı çekmeden ve porsiyonu abartmadan tüketin. Bunu pek çok harcamalarınız ve yaşantınızın diğer bölümler için de çeşitlendirin.

Ve sağlıklı bir yaşamın en büyük yolu güvenden geçer. Kendinizi güven içinde hissettiğiniz zaman huzur kapısı büyük ölçüde açılır. Kendinizi ve sevdiklerinizin güvenli geleceği için de en güzel yol sigortalı olmaktan geçer. Tabii bu aşamada hesaplı ve etkili bir sigorta kaynağı bulmak çok önemli…

İşte bu noktada, Aksigorta bu konuda size tam destek geliyor: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası… Bu siğorta poliçesi sayesinde SGK Anlaşmalı özel hastanelerde SGK’ nın karşılamadığı veya ücret limitlerini aşan tedavi giderleriniz karşılanıyor ve sağlık sorunlarınız masraf olmaktan çıkıyor.

Bildiğiniz gibi 0-55 yaş arasındaki SGK tarafında kapsam altında olan kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir.  .Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında öncelikle size ihtiyacınıza göre belirleyeceğiniz iki farklı anlaşmalı kurum ağı seçeneği sunuyor. Online uzman doktor, diyetisyen ve psikolog hizmeti ile ihtiyaç durumunda görüntülü görüşme imkanı sağlıyor. Çocuklar için özel güvence de sağlanıyor: 15 günlük bebekler ve 18 yaşından küçük çocuklara özel tek başına sigorta imkanınız var. Ayrıca 3 yıl kesintisiz sigortalı olmanız halinde Ömür boyu yenilenme garantisi hakkı da kanazıyorsunuz.

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için özel anlaşma yapılan tüm sağlık kurumlarında yılda 10 defa kullanım hakkınız ile %100 olarak hizmet alabilirsiniz. Bütün bunların detayları, daha fazla avantajlar, yatarak ya da ayakta tedavi hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için mutlaka tıklayın.