Meraklı Çocuklara Harika Kitaplar

Son bir yıldır yaşadığımız pandemi ile hayatın anlamını, değerlerimizi,  beklentilerimizi ve hatta alışkanlıklarımızı bile sorguladığımız bir süreç içindeyiz. Evlere kapanmak bizleri yani arayışlara yönlendirdi. Ama sadece bu değil, bir kısmımız için de eski alışkanlıkların kıymeti arttı. Kitap okumak gibi… Pek çok insan bu süreç içinde eskisine nazaran daha fazla kitap okumaya zaman ayırdığını söylemiş.

 

Tabii bu çocuklarımıza örnek olmak açısından da çok güzel bir fırsat. Onlara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için her gün biraz zaman ayırmalarını sağlamak sizim elimizde. Bir de tabii onlara ilgilerini çekecek kitaplar sunmak çok önemli. Çünkü çocukların kitap okumayı sevmesi için yaşlarına ve karakterlerine uygun kitaplarla başlamaları çok önem taşır.

Bu aşamada sizlere Server Yayınlarının ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki çocuklarınız için hazırladığı kitap serilerini önermek isteriz.

 

İlkokul kategorisi kitapları arasında bulunan “İçimdeki dostlar” meraklı miniklerin ilgisi çekecek bir kitap çünkü burada vücudumuzun içinden bahsediyor. Emre’nin içindeki dostlarıyla olan hikayesine okurken onlar da kendi “içimizdeki dostları” daha yakından tanıyabilecekler.

Serinin ortaokul kategorisi için hazırladığı kitap ise “Hastasızhane”. Bu kitapta çocuklarınız Ufyo ve Kacu’nun “Gelme desek mikrop söz dinler mi? Uyurken sağımdan soluma dönsem spor yapmış olur muyum? İhtiyar kulak ne demek?” gibi sorularla başlayan maceralarını Luk’un ağzından dinleyebilir, sağlıklı yaşamı anlamaya çalışan kahramanlarımızın öğrendikleriyle evlerinin nasıl eğlence ve sağlıkla dolduğunu, nasıl “Hastasızhane”ye dönüştüğünü görebilecekler.

Lise kategorisinde ise artık biraz daha bilinçli olan çocuklarımıza yönelik, beden sağlığıyla birlikte, iç huzurun bir yansıması olan âfiyet kavramının kazanım değerlerini de ele alarak konuya çift yönlü bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen “Sağlıklı Beslen Sağlıklı Yaşa”, kitabı onları bekliyor.

Bu kitapta, ‘Sağlıklı Yaşam’ kavramı genel bir çerçeveyle sunuldu. Tematik olarak sağlık okuryazarlığı, beslenme okuryazarlığı, gıda okuryazarlığı, fiziksel ve ruhsal sağlık, ilk yardım okuryazarlığı bölümleri altında; hastalıklar, tedavi yöntemleri, hijyen, çevre temizliği, bağışıklık sistemi, sağlıklı beslenme, geleneksel ve hazır gıdalar, gıda katkı maddeleri, helal gıda, gıda israfı, organik tarım uygulamaları, fiziksel aktivite, ruhsal sağlık, ilkyardım gibi geniş tabanlı bir konu ağına sahip.

Daha fazla bilgi almak ya da kitapları nasıl temin edebileceğinizi öğrenmek için hemen tıklayın.
 

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız