Sevgim Jumbo Hediyem Jumbo

1914… Tam 1914 yılından beri Anneler Günü’nün kutlandığını biliyor muydunuz? 1905 yılında annesini kaybeden bir öğretmen olan Anna Jarvis, kaybının ikinci senesinde bir grup arkadaşını evinde toplamış ve onlara kafasındaki kutlama fikrini anlatmış. Daha sonra ise çalışmalara başlamış ve 10 Mayıs 1908'de annesinin yirmi yıl ders verdiği Grafton'daki Andrews Metodist Pazar Okulu'nda 400 civarı çocuk ve anneleriyle birlikte ilk anneler günü kutlanmış. Anna, vaazdan sonra tüm çocuklara annesinin en sevdiği çiçek olan karanfillerden hediye etmiş.

Bir özlem ve bir karanfil ile başlayan bu devasa sevgi yıllar içinde o kadar büyüdü ki bütün dünyada benimsendi. Ülkemizde de ilk olarak 1955 yılında kadınlar derneği aracılığıyla kutlandı.

Her ne kadar annelerimizin kıymetini yılın her günü kalbimizde taşısak, içimizde hissetsek, ara ara bunu ifade etsek de, hatta annelerimiz bunu bilip bizlerden bir şey beklemese de Anneler gününü kutlamak içimize huzur ve mutluluk veren bir his. Onlara aldığımız hediyeyi verirken gözlerinin dolduğunu görmek, ‘Ay çocuklar ne gerek vardı’ derken bile sesinin titrediğini duymak her çoğu mutlu eder sonuçta.  Hele hele son yıllarda içinde bulunduğumuz durum yüzünden onları sıkı sıkı sarılamadığımız gerçeğini da göz önüne alırsak bu özel gün daha da dokunaklı bir hale geldi.

Ne kadar tatlıdır ki çocukken çizdiğimiz bir resim, yazdığımız bir şiiri ona vermekle başladı hikayemiz  Babaların ya da diğer yakınların aldığı bir çiçeği ya da minik bir hediyeyi ekledik yanına… Ama sanki yaşımız büyüdükçe, onların bizim için yaptıkların anlayınca, annelerimize bu günlerinde vermek istediklerimiz de bir o kadar büyüdü… Onlara içimizdeki sevgi kadar kocaman hediyeler aramaya başladık. İşlerine yarayacak, devamlı kullanacak ve kullanırken de bizleri hatırlatacak şeyler olsun istedik.  Beni sevgim ne kadar ‘Jumbo’ ise hediyem de o kadar ‘Jumbo’ olsun istedik…

Eh bu durumda annelerin her gün kullanarak sizleri de hatırlayacağı ne hediye olabilir aşamasında akla otomatikman ev mutfak geliyor. Uzun yıllar kullanabilecekleri kaliteli ürünleri, şık ve zamansız tasarımları ile Jumbo her anneye uygun harika hediye seçenekleri sunuyor. İster bir bıçak olsun ister kahve takımı ya da herhangi dekorasyon aksesuarları, her anneye uyun harika seçenekler var Jumbo’da. Hatta kardeşlerinizle bir araya gelip daha da kocaman hediyeler de alabilirsiniz anneler için…

Üstelik eğer annelerinizin yayınıza gidemeyecekseniz de üzülmeyin çünkü Jumbo seçtiğiniz hediyeyi annenize iletiyor. Siteden online yapacağınız hediye alışverişinizi direk annenizin evine göndertebiliyorsunuz. Siz de video görüşmesi yaparak en azından yüzündeki mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Bizce daha fazla oyalanmayın ve harika hediye seçenekleri için hemen tıklayın…

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız