Yaşamı yakalayın, hayatınız elinizde

Yıllar önce Efes’de yaşayan filozof Herakleitos “Değişmeyen tek şey değişimin kendisindir” derken dünyanın şimdi içinde olduğumuz hale gelebileceğini ön görüyor muydu acaba? Ne kadarını tahmin ederdi bilemeyiz ama değişim yaşanacağının farkındaydı. Gerçekten de dünyamız, yaşantımız sürekli bir değişim içinde oldu. Ortaçağ’dan çıktıktan sonra değişimin ivmesi hızlandı. Sanayi devrimleri, dünya savaşları özellikle de İkinci Dünya Savaşı, gelişimle birlikte belirsizlikleri de beraberinde getirdi. Ve daha sonra teknolojinin hızı hayatımıza girdi. Şu anda da içinde yaşadığımız sosyal değişim, büyük ölçüde teknolojinin ilerlemesine bağlanıyor. Tabii ki bu, avantajları ve dezavantajları beraber yanında getiriyor. Teknolojik hızın getirdikleri arasında kuşkusuz hepimizi en çok ilgilendiren alanlardan biri de sağlık.

Dünya Sağlık Örgütü, sağlık teknolojisini, “Bir sağlık problemini çözmek ve yaşam kalitesini iyileştirmek için geliştirilen cihazlar, ilaçlar, aşılar, prosedürler ve sistemler şeklinde organize edilmiş bilgi ve becerilerin uygulanması” olarak tanımlıyor. Gelişen teknoloji sağlık hizmetini kolaylaştırmayı, hizmet kalitesini arttırmayı, yaşam sürecimizi uzatmayı ve bunları yaparken de maliyetleri düşürmeyi hedefliyor.

Evet hastalıklar mutasyona uğruyor, sorunlar artıyor,  zararlı mikrop ve bakteriler de vücudumuzla kalabilmek için sizi üzmeye devam ediyor. Neyse ki avantajlar bizden yana çünkü insanın yaşam süresi uzamaya devam ediyor. DSÖ’nün “Dünya Sağlık İstatistikleri” raporuna göre, 2000-2016 arasında ortalama yaşam süresi 5,5 yıl artarak, 66,5’ten 72’ye yükselmiş.

Her ne kadar bireysel olarak fiziksel ve ruhsal sağlığımız için dikkatli olsak da tek başımıza yetebileceğimiz alanlar kısıtlı. Babaannemizden kalan formüllerle, komşu eczanelerle, tanıdık doktorlarla yol almak doğru ve yeterli değil. Sağlığımızı gerçekten de uzmanlara hatta uzmanlıklarında iyi olan kişi ve sitemlere teslim etmeliyiz. Bunu da yapabilmenin en garantisi yolu sağlık sigortası.

Her türlü sağlık sorunumuz konusunda bizlere hesaplı ve doğru kaynağa erişeyim sağlayan sağlık sigortası eskiden pek çok insan için çok daha maliyetli ve sürdürülmesi zor gibi görünen bir yolken uzun vadede avantajlarının fark edilmesiyle birlikte büyük ivme kazandı. Pek çok kişi kendisi ve sevdikleri için buna bütçe ayırmaya başladı. Üstelik Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın da devreye girmesi pek çok insan için sigortayı ulaşılabilir hale getirdi. Önceden yapamayan pek çok kişi sigortalı olmanın yanı sıra büyük bir kısım da sigorta türünü buna çevirdi. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özetle, SĞK kapsamında olan kişilerin SGK Anlaşmalı özel hastanelerde SGK’nın karşılamadığı veya ücret limitlerini aşan tedavi giderleriniz karşılanması anlamına geliyor.

Aksigorta da size bu alanda son derece cazip desteklerle yanınızda. .Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında size ihtiyacınıza göre belirleyeceğiniz iki farklı anlaşmalı kurum ağı seçenekleri sunuyor. Hem ayakta hem yatarak oluşturacağınız poliçeler sayesinde daha önce ulaşamadığınız pek çok özel hastane ve sağlık kurumundan yararlanma fırsatınız doğuyor. Ayrıca Online uzman doktor, diyetisyen ve psikolog hizmeti ile ihtiyaç durumunda görüntülü görüşme imkanı sağlıyor. 15 günlük bebekler ve 18 yaşından küçük çocuklara özel, tek başına sigorta imkanınız da bulunuyor. Üstelik 3 yıl kesintisiz sigortalı olmanız halinde ömür boyu yenilenme garantisi hakkı da kazanıyorsunuz.

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için özel anlaşma yapılan tüm sağlık kurumlarında yılda 10 defa kullanım hakkınız ile yüzde 100 hizmet alabilirsiniz. Bütün bunların detaylara daha fazla avantajlara ulaşmak için  mutlaka tıklayın.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız