Düşen uçakta ben de olacaktım

Giriş Tarihi: 5.1.2010
Ünlü şarkıcı Selami Şahin, gazeteci Bilal Özcan'ın Kanaltürk'te yayınlanan 'Laf Aramızda' programına konuk oldu ve yıllar önce başından geçen bir olayı anlattı. 16 Ocak 1983'te THY'nin İstanbul'dan Ankara'ya giden ve iniş sırasında düşerek 47 kişiye mezar olan uçağına binmekten son anda vazgeçtiğini anlatan Selami Şahin, yıllarca uçağa binemediğini ve zamanla uçak korkusunu yendiğini söyledi.

YOLCUDUR ABBAS, GİTMİŞTİM!
Şahin, o günü şöyle anlattı: "Allah rahmet eylesin Mecidiyeköy'de ticaretle uğraşan bir arkadaşım vardı. 'Ankara'ya gidiyoruz. Bir program var. Sen arkadaşımsın, bana bir dostluk yap, saz paranı falan orada verecekler' dedi. Benim de çok önemli bir işim çıktı, ama gitmem konusunda ısrar edince 'Peki, seni mi kıracağım. İşim bitince geç saatte bir uçakla gelirim' dedim. Bileti değiştirdim. Sonradan bir haber geldi; arkadaşımın bindiği, benim binmediğim o uçak düşmüş. Yolcular, mürettebat ölmüş. Binseydim, o arkadaşla beraber ben de gitmiştim." Şahin, yaşadığı olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadığını belirterek işi espriye de vurdu: "Eğer o uçağa binseydim, yolcudur Abbas bağlasan durmaz; gitmiştim..."

SON ANDA!
16 Ocak 1983 günü İstanbul'dan Ankara'ya giden THY'nin Boeing 727 tipi Afyon uçağı inişe geçtiği sırada sis ve kar yağışı nedeniyle Esenboğa pisti yakınında yere çakılmıştı. Uçakta bulunan 60 yolcudan 47'si ölmüştü. Selami Şahin, bu uçağa binmekten son anda vazgeçtiğini anlattı...


* ÜNLÜLERİN BURÇLARI

* ÜNLÜLERİN GERÇEK İSİMLERİ

* ÜNLÜLERİN DOĞUM TARİHLERİ

* HANGİ ÜNLÜ NEREDE OTURUYOR?* ÜNLÜLERİN İLK EVLİLİKLERİ

* 2009 YILININ SİNEMA OLAYLARI İÇİN TIKLAYIN


* ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşen uçakta ben de olacaktım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN