Fiziksel olarak kendimi gösterebildiğim bir rol

Dünyanın en iyi podyum mankeni seçilen ancak mankenlik yerine setleri tercih eden Emre Kızılırmak, atv'de yayınlanan 'Aşk Bir Hayal' dizisinde rol alıyor. Kızılırmak, yıllarca düzenli spor yaptığı için, tehlikeli sahneleri dublör kulanmadan çektiğini anlattı...

Best Model of The World 2007'de ikinci olduktan sonra Güney Kore'de düzenlenen Manhunt International Contest 2008'de 'Dünyanın En İyi Podyum Mankeni' seçilen Emre Kızılırmak mankenlik yapmak yerine oyunculuğu tercih etti. atv'de yayınlanan 'Aşk Bir Hayal' dizisinde Nehir Erdoğan ile başrolü paylaşan Kızılırmak, dizide Altay karakterini canlandırıyor.

'Best Model of the World 2007'de ikinci ve 'Manhunt International Contest 2008'de 'Dünyanın En İyi Podyum Modeli' seçildikten sonra hiç mankenlik yapmamışsınız. Bu yarışmalara neden katıldınız?
Annem, İzmir Olgunlaşma Enstitüsü'nde giyim öğretmeni... Çocukken bana kıyafet falan giydiriyordu ama bununla sınırlı kalmıştı. Büyüdükten sonra herhangi bir defilede yer almadım. Ebatlarım da bunun için uzun... Daha minyon tiplerle çalışmak istiyorlar. Ben, annem ve halamın ısrarı üzerine bu yarışmalara başvurdum. Kamp sürecinin de eğlenceli olacağını düşünerek yarışmaya girdim.

MANKENLİK YAPMADIM
Bu kadar iyi dereceler aldıktan sonra mankenlik yapmayı düşünmediniz mi?
Yarışmaların öncesinde de sonrasında da mankenlik yapmadım. Birkaç fotoğraf çekimine katıldım ancak podyuma çıkmadım. Oyunculuğa okul yıllarından beri eğilimim vardı. Mankenlik gibi bir düşüncem yoktu.

Oyunculuk alanında eğitim aldınız mı?
Ben, lise ve ortaokul döneminde tiyatro ile iç içeydim. Yapılan bütün faaliyetlerde bulunurdum. Eskişehir'in tiyatro altyapısı çok iyidir. Orada belediyeler, irili ufaklı tiyatro okulları açarlar. Konservatuvara girer gibi sınava tabi tutar, her sene 25 kişi alırlar. Ben de üniversite üçüncü sınıftayken burada eğitim aldım. Bir sene eğitim görebildim çünkü para kazanmak için İstanbul'a gidip gelmem gerekiyordu. Hafta sonları İstanbul'da basketbol koçluğu yapıyordum. Arta kalan zamanlarda da reklam filmlerinde oynuyordum. Yarışmadan sonra, Erler Film'de deneme çekimi yapıldı. Üzerinden bir buçuk sene geçti, 'Aşk Bir Hayal' dizisindeki rolüm geldi.

Bu bir sene içinde hiç umutsuzluğa düştüğünüz oldu mu?
İçimde anlam veremediğim bir güven vardı. Eğer bir şey yapmak istiyorsam mutlaka yaparım.

İlk işinizin bu kadar çok beğenileceğini bekliyor muydunuz?
Bekliyordum. Çalıştığım şirket, birlikte rol aldığım oyuncular bunda çok etkili. Böyle bir kadro ve senaryoyla başarısız olma ihtimali yoktu. Aynı zamanda bu rol ile fiziksel olarak da kendimi gösterebildiğim için çok şanslıyım.

Asker rolü sizi zorladı mı?
Benim ağabeyim kıdemli üsteğmen... Sanki ağabeyim o mesleği bu rolüme hazırlanayım diye seçmiş gibi geliyor bana... (gülüyor) Ağabeyimin böyle bir mesleği olması zaten bu role daha önceden de çalışmış olduğum anlamına geliyordu. Ağabeyimle her gün görüşemesem de telefonla konuşuyorum. Küçük yaşlardan beri askeriyeyle ilgili bir şeyler duyup görüyordum. O yüzden Altay karakterini canlandırırken çok zorlanmadım. Bazen ağabeyimden yardım aldığım oldu.

AĞABEYİM BEĞENDİ
Ağabeyiniz oyunculuğunuzu nasıl buluyor?
Askerliğini yapmamış birine göre, iyi olduğumu söylüyor. Ama bazı eksiklerim olduğunu düşünüyor. Sonuçta o, onun alanı... Eğer bir eksik aramak istiyorsa bulur...

Çekimler için uzun süre Mardin'de kaldınız. Nasıl bir deneyimdi?
Mardin'i daha önce görmemiştim. Orada farklı kültürleri birarada yaşıyorlar. Doğasına hayran kaldım. Herkesin Mardin'i görmesi gerekir.

Önceki haftalarda vurulma sahnenizde insanlar çok etkilendi ve form sitelerindeki yorumlarda, bu sahnede çok ağladıklarını belirttiler. İnsanlara bu duyguları vermek size ne hissettirdi?
İzleyici dizide, kendi yaşadıklarından örnekler görüyor. O yüzden duygulanıyor. Bir aşk hikayesi var ve bu hikaye insanları etkiliyor. Bizim karakterlerimizin ölmesini istemedikleri için üzülüyorlar. Benim de birçok filmi izlerken, duygularıma hakim olamadığım sahneler olmuştur...

OYUNCULUK YAPARKEN, SPORCU OLMANIN AVANTAJINI GÖRDÜM
Sporcunun oyunculuk yapmasının avantaj ya da dezavantajı var mı?
Tabii ki avantajı var. Hiç spor yapmamış birinin alacağı roller sınırlıdır. Sporla ilgilenirseniz zihinsel ve bedensel olarak da gelişirsiniz. Benim, ilk bölümlerdeki çatışma sahnelerinde yaptığım hareketleri herkes yapamaz. Bir sahnede tırmanma yeri vardı. O sahne için dublör getirdiler. Ama ben dublör kullanmadım. Sporcu olunca, hem bedensel kuvvetinizi sergileyip hem de oyunculuğunuzu gösterme şansınız olabiliyor.

Bu yoğun tempoda spor yapabiliyor musunuz?
Saatlerimiz belli olmadığı için bir spor salonuna yazılmış olsam bile gidemiyorum. O yüzden eskiden yaptığım sporu yapmam çok zor.

ALTAY İLE BENZERİZ AMA AYNI DEĞİLİZ!
Nehir Erdoğan'ın canlandırdığı Asmin karakteri ile sizin canlandırdığınız Altay'ın aşkında son durum ne?
Sürekli karşımıza engeller çıkıyor. Engelleri aşmaya çalışıyoruz.

Dizide Asmin'e aşıksınız ancak Nevin (İpek Özkök) ile evlisiniz. Aradaki dengeyi nasıl sağlıyorsunuz?
Sağlayamıyorum. Şu an, kafayı yemek üzere olan bir Altay var.

EN KUVVETLİ DUYGU AŞK
Peki siz bu aşk üçgenini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Altay küçüklüğünde annesini babasını trafik kazasında kaybetmiş. Şu anda Altay'ı evlatlık edinen ailesine karşı kendisini borçlu hissediyor. Nevin ile evlenmesinin tek sebebi de bu zaten... Aşık olduğu biri olduktan sonra bunu görmezlikten gelemiyor. Aşık olmak duyguların en kuvvetlisidir. İnsana yaptırmayacağı şey yoktur.

Altay ile hiç benzer yanlarınız var mı?
Tabii ki var. Kendi hayatımdaki yaşanmışlıklardan esinlenerek rolümü canlandırıyorum. Altay'ın içinde Emre de var. Ama her konu karşısında verdiği tepkiler aynı değil tabii ki... Ben, bazı olaylar karşısında onun kadar tepkisiz kalmayabilirdim.

* EN SEKSİ SEÇİLDİLER

* DİZİLER NEREDE ÇEKİLİYOR?

* OCAK AYININ KAPAK GÜZELLERİ

* HANGİ ÜNLÜ NEREDE OTURUYOR?


* ÜNLÜLER HANGİ TAKIMI TUTUYOR?


* ÜNLÜLERİN BOYLARINI BİLİYOR MUSUNUZ?

* MAGAZİN TURU İÇİN TIKLAYINIZ

* ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fiziksel olarak kendimi gösterebildiğim bir rol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN