Her erkeğin izlemesi gereken 6 film

Beyazperde; nice kahramanlık öykülerine, destanlara ve dramlara tanık oldu. Bu hafta sizler için birbirinden önemli ve izlenmesi gereken altı özel film seçtik. Eğer şimdiye kadar izlemediyseniz, bu filmleri kesinlikle kaçırmayın! Çünkü erkek adam, sinemadan da anlayandır!

Giriş Tarihi: 12.5.2010
1- SHAWSHANK REDEMPTİON (1994)
Yön: Frank Darabont
Oyn: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler
Bir erkeğin 'umut' kavramının sınırsızlığını anlaması açısından önemli bir film, Shawshank Redemption. Başarılı bankacı Andy Dufresne'nin, karısını öldürdükten sonra müebbet hapis cezasına çarptırılmasıyla başlayan hapishane öyküsü, yer yer çok sert sahneler içeriyor.

2- GODFATHER (1972)
Yön: Francis Ford Coppola
Oyn: Marlon Brando, Al Pacino, Diane Keaton, Robert Duvall
'Ailesiyle vakit geçirmeyen biri, asla gerçek bir erkek olamaz' mottosuyla hareket eden film, New York'ta yaşayan İtalyan asıllı bir mafya ailesinin hikâyesini anlatıyor.

3- THE PSYCHO (1960)
Yön: Alfred Hitchcock
Oyn: Anthony Perkins, Vera Miles, John Gavin, Janet Leigh
50 sene önce çekilen 'The Psycho', duş perdesinin arkasında görünen bıçaklı katil siluetiyle, bir korku klişesi yaratmayı başarmıştı. Annesiyle saplantılı bir hayatı olan otel sahibi Norman Bates'i oynayan Anthony Perkins, filmde devleşirken; Hitchcock'un yönetmediği 'The Psycho 2', hayal kırıklığı yaratmıştı.

4- ONE FLEW OVER THE CUCKOO'S NEST (1975)
Yön: Milos Forman
Oyn: Jack Nicholson, Louise Fletcher, William Redfield, Michael Berryman
Akıl hastası numarası yaparak, güvenlik önlemleri daha düşük bir akıl hastanesine sevk edilen bir mahkûmu canlandıran Jack Nicholson'ın en önemli filmlerinden biri. Hastalarla ilginç bir diyalog kuran McMurphy karakteri, ruhsal terapileri de başına buyruk bir şekilde bozuyor ve diğer hastalara kötü örnek olduğunu düşünen hemşireyle sorunlar yaşıyor.

5- FIGHT CLUB (1999)
Yön: David Fincher
Oyn: Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham Carter, Jared Leto
'Fight Club', yakın bir gelecekte, kafası karışık bir adamın tüketim toplumumu tarafından nasıl kıskaca alındığını anlatıyor. Jack, bir yolculukta tanıştığı ve dost olduğu Tyler Durden'in liderliğinde, sayıları 50'yi geçmeyen genç erkeklerin dövüştüğü bir kulüp kurar. Ruhen tükenmiş jenerasyonun ilgisini çeken bu kulüp, Tyler'ı bir Mesih'e dönüştürür.

6- INGLOURIOUS BASTERDS
Yön: Quentin Tarantino
Oyn: Brad Pitt, Til Schweiger, Christoph Waltz, Diane Kruger
Listedeki tek Tarantino filmi olan 'Inglorious Basterds', 2. Dünya Savaşı sırasında Almanya'da Naziler'e karşı oluşturulan bir Yahudi çetesinin mücadelesini konu alıyor. Gerçekçi ve sert anlatımıyla dikkat çeken filmde, Hans Landa karakterini canlandıran Christoph Waltz, Oscar da dâhil olmak üzere birçok ödül aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her erkeğin izlemesi gereken 6 film
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN