"Programda mı tanışıp evlendiniz?"

Canlı yayındaki nikahı öncesinde, eşi Ali Özbir'le sanki izdivaç programında tanışmışlar gibi görüntüler ekrana getiren Erol, "Ali çok başarılı oynadı. Bazıları bizim gerçekten de programda tanışıp evlendiğimizi sanmış" dedi

atv'de yayınlanan izdivaç programı 'Esra Erol'da Evlen Benimle' Ramazan'dan sonra yeni bölümleriyle ekrana gelecek. 2 Temmuz'da kendi programında Ali Özbir ile dünyaevine giren Esra Erol, evlendikten sonra ilk röportajını verdi. Nikahtan önce Özbir'le sanki programda tanışmışlar gibi görüntüler yayınlayan Erol, "Ali çok başarılı bir oyunculuk sergiledi. Hatta bazı insanlar bizim gerçekten programda tanışıp evlendiğimizi sanmışlar" dedi. İzleyiciyi yeni sezonda birçok sürprizin beklediğini belirten güzel sunucu, programının ilgiyle izlenmesini samimiyetine ve gerçekçi olmasına bağladı.

NİKAHIM REYTİNG BİRİNCİSİ OLDU
Kendi programınızda evlenmeye nasıl karar verdiniz?
Seyircim nikahımı stüdyoda izlemeyi hak ediyordu. Çünkü onlar bana üç yıldır ekmek parası veriyorlardı. O anımı görmeleri gerektiğini düşündüm. Zaten onun da karşılığını aldık. Türk televizyon tarihinde gündüz kuşağında yayınlanıp da reytinglerde birinciliği almış program var mıdır bilemiyorum.
Nikahtan önce sanki izdivaç programında tanışmışsınız gibi hazırladığınız görüntüler de ilgi çekti.
Madem bir şey yapıyoruz bari kılıfına uyduralım dedik. Programda tanışmışız gibi görüntüler çekelim istedik. "Siz gerçekten orada mı tanıştınız?" diyenler oldu. Ben eğlenceyi. muzırlıkları seviyorum.
'Esra Erol'da Evlen Benimle'nin yeni sezonunda izleyiciyi neler bekliyor?
Yine sürprizlerimiz olacak. Ben uğuru kaçmasın diye çok fazla bilgi vermek istemiyorum. Keyifli, insanların ilgiyle takip edeceği ama yeniliklerin de olacağı bir program olacak. Çünkü seyirci aynı şeyleri seyretmek istemiyor. Bu programı yapan ilk kişi olduğum için kafam çok iyi çalışıyor. Dolayısıyla sonsuz düşüncelerim var. Hepsini uygulamak istiyorum.

YAŞANANLAR YALAN DEĞİL
Sizinkinden sonra aynı formatta birçok program türedi. Ne hissediyorsunuz?
Geçen sene ne yaptıysam aynısını rakiplerim de yapacak! Takip edilmek hoşuma gidiyor. Ama bir fark var o noktada; Esra farkı... Bu konuda mütevazı olamayacağım. Programım yıllardır devam ediyor çünkü yaşananlar yalan değil, katılanlar kast değil... 2 Temmuz günü canlı yayında eşimi alıp nikahımı kıydıysam artık söyleyecek hiç sözüm yok! Onlar nasıl geldilerse, nasıl evlendilerse, nasıl inandılarsa, nasıl güvendilerse, ben de o güvenin karşısında, benim için en özel, en güzel anımı tüm Türkiye ile paylaştım. Daha ne yapabilirim!
Programınızda evlenenlerin, evlilik sonrası neler yaşayacağı sizi tedirgin ediyor mu?
Bu evliliği yürütüp yürütmemek onların elinde... Ben bir yere kadar akıl verebilirim, onlara destek olabilirim. Ama evliliklerde saygıyı, sevgiyi eksik etmedikçe hiçbir problem olmaz. Ara ara krizler olabilir, bu çok normal... Mühim olan o krizi nasıl yönetebildiğin ve karşındaki insanı ne kadar sevebildiğin...

ALİ'DEN BU PERFORMANSI HİÇ BEKLEMİYORDUM!
Ali Bey'i programınızda evlenmeye nasıl ikna ettiniz?
Çok zor olmadı. "Yapacaksak böyle yapalım" dedim. O da "Tamam!" dedi. Ali, programda tanışmışız gibi çektiğimiz görüntülerde muhteşem oynadı. İnsanlar orada bana değil, Ali'ye gülmüş. Onu herkes soğuk sanıyor ama aslında çok eğlenceli biridir. Tanıdığın ve tanıştığın zaman tadından yenmeyecek bir adamdır. Sohbeti, muhabbeti çok komiktir.

ALİ HEYECANLANMADI
Ali Bey'in böyle bir performans sergilemesini bekliyor muydunuz?
Hayır, hiç beklemiyordum. Biz o gün stüdyoya saat 18.00'de girdik. Gece 12'de filan biter diye düşündük. Ama bir saatte işimiz bitti. Ben heyecanlandım, o heyecanlanmadı.
Evlilik nasıl gidiyor peki?
Evlilik güzel geçiyor, birlikte çok şey yaşıyoruz. Ama onları programda anlatacağım.

ÇOCUK DÜŞÜNÜYORUZ
Çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz?
Evet, düşünüyoruz. Onun tarihi, zamanı olmaz, nasipse zaten gelir. Bu yıl duralım, evliliğin tadını çıkaralım.
Programdan sonra yakınlarınızın evlilikle ilgili sorunlarına daha farklı yaklaşıyor musunuz?
Arkadaşlarımın evliliklerinde bir sorun olduğunda onlara akıl verebiliyorum. Hiç düşünemeyecekleri şeyleri düşünebiliyorum. Ama özellikle akıl vereyim demiyorum. Bunlar anlık yaşanıyor.

TAKLİT EDİLSEM DE BENİM YERİM AYRI!
Evlilik programlarında seyirciyi inandırmak zor oluyor mu?
Evet zor oluyor çünkü seyirci hemen güvenmiyor. Ama bizim aramızdaki bağ akrabalık bağı gibi... Beni kız kardeşleri, anneleri yerine koyuyorlar. Ne kadar taklidim yapılırsa yapılsın, benim yerim ayrı. Çünkü ben bunu şov için yapmıyorum. Bu işten para kazanıyorum ama her duyguyu orada seyirciyle beraber yaşıyorum. Orada seyirciyle beraber gülüyorum, seyirciyle aynı tepkileri veriyorum. Programa çıkarken ben adayları görmüyorum. Her şey o dakika, spontane olarak gelişiyor. Bu da beni çok eğlendiriyor. Aslında ben normal hayatımda gülmeyi unuttum. Arkadaşlarım "Programda ne kadar eğlencelisin" diyorlar. "Benim için orası başka" diyorum. Orası benim hayat enerjimi aldığım yer. Düğünümü de orada yaptım, dahası var mı?

YAYINDA KÜFÜR EDEN OLUYOR
Canlı yayın esnasında hiç stres yaşamıyor musunuz peki?
Canlı yayın sorumluluk gerektiriyor ama bu sorumluğu taşımayı ben kendim istedim. Yayında bir sürü şey olabiliyor. Biri sevgilisini öpüyor, biri küfür ediyor, biri evlenme teklifi ediyor. Algılarımın açık olması gerekiyor. Bu da bana çok büyük bir enerji veriyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Programda mı tanışıp evlendiniz?"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN