Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile dobra dobra

Giriş Tarihi: 2.7.2011

Şarkıcı ; üç yıllık aradan sonra 'Yaklaş' adlı albümüyle sahalara geri döndü... Yaşar, albümünde Sezen Aksu imzalı 'Delidir' isimli şarkıyı da Türkçe, Kürtçe ve Arapça seslendirerek bir ilke imza attı. "Aşk için işten, iş için de aşktan vazgeçmem" diyen ve özel hayatını 'piyasa' yerlere gitmeyerek gözlerden uzak yaşadığını söyleyen şarkıcıyla yeni çalışmasını konuştuk


SEZEN AKSU ŞARKISINI KÜRTÇE SÖYLEMEME DESTEK VERDİ!
Bugüne kadar birçok albüm yaptınız ancak ilk kez Kürtçe söylediniz... Zamanlamayı neden özellikle bu albüme denk getirdiniz?
Sezen Aksu çok cesur bir insan... Açılıma destek verirken tamamen barışçıl bir yaklaşım sergiledi. Kimsenin onun kadar yürekli olduğunu düşünmüyorum. Ben de elimden geldiği kadar onun yolundan gitmeye çalışıyorum. Şarkımın aslında siyasi bir mesajı yok! Çünkü politika yapmak benim işim değil... Bir sanatçı olarak Kürtçe okumak istedim, o kadar! Ben zaten Kürt kökenliyim. Kürtçe konuşamasam da, ailemde Kürtçe konuşmaların içinde büyüdüm. Arapça'yı da Kuran'ı okuyacak kadar biliyorum.

Sezen Aksu ile ilk kez bir araya geldiniz...
Evet! Hayatım boyunca hep bir Sezen Aksu şarkısı söylemek istedim. O da bu albüme kısmet oldu. Bana sağ olsun "Çağlayan gibi bir sese sahipsin" dedi.

ÖNEMLİ BİR PROJE
Sezen Hanım kendi şarkısını Kürtçe ve Arapça okuyacağını öğrendiğinde tepkisi ne oldu?
Bana "Bu çok önemli bir proje... Bugüne kadar kimse bunu düşünüp faaliyete geçirmedi. Seni tebrik ederim" dedi.

BURUN ESTETİĞİYLE ÇOK DEĞİŞTİM
Estetik operasyonlarınız çok konuşuluyor. Nerenizde estetik var?
Sadece burnuma yaptırdım. Bunun dışında küçük botokslarım var. Ama çenemden göğüslerime kadar her şeyimi yaptırdığımı söylediler.

Burun estetiğiniz yüzünüzü öyle değiştirdi ki; sizi bambaşka biri yaptı.
Haklısınız! Keşke şöhret olmadan önce burnumu yaptırsaydım. Çünkü beni çok değiştirdi.

TANITIMIM SEÇİM KAMPANYASI GİBİ
Albüm afişleriniz İstanbul'un her yerine asıldı. Bugüne kadar kimse bu kadar kapsamlı bir çalışma yapmamıştı...
Kesinlikle! Sadece siyasi partilerin yaptığı özel kampanyayı, ilk kez bir sanatçı yaptı. Neredeyse İstanbul'un tüm billboard'larında, tabelalarında afişim var. Çok güzel tepkiler aldım.

BAŞAK ÇOKAN


ARKADAŞINA GÖNDER
Ebru Yaşar ile dobra dobra
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN