"Mel Gibson'ı sen Müslüman yaptın" diyorlar!

Giriş Tarihi: 16.6.2012

Hollywood ünlülerinin dostu Demet Öger; yıllar önce kendisine Kur'an hediye ettiği Mel Gibson'ın Müslüman olduğunu, bu yüzden Hollywood'da ona 'Mel Gibson'ı sen Müslüman yaptın' diye takıldıklarını söyledi. Öger, Danny DeVito ile Türkiye'de film çekeceklerini de müjdeledi

Son yıllarda Türkiye'ye getirdiği Hollywood yıldızları ile adından söz ettiren Öger Entertainment'ın sahibi Demet Öger; dünyada izlenme rekorları kıran, Türkiye'de de ilgi gören TV dizisi 'True Blood'ın yakışıklı oyuncusu Darren Darnborough ile İstanbul'daydı. İkili, birlikte çıktıkları tekne gezintisinde sadece GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı.
Türkiye'ye gelmenizin özel bir nedeni var mı? Darren Darnborough:
Bu benim Türkiye'ye ikinci gelişim. Geçen Eylül'de Fashion Week için gelmiştim. Bu kez bir film projesi sebebiyle buradayım.
Bu zamana kadar hangi projelerde yer aldınız?
D.D.:
2011'de 'True Blood' ve 'Over The Hill' isimli dizilerde rol aldım. 'Andy&Chaz Bugger Off To America', 'Actors Entertainment', 'I Know My Kids A Star' gibi TV programlarını hazırlayıp sundum.

KİMSESİZLERE ZİYARET
Yakın dostunuz Demet Öger ile birlikte Madonna konserine davetliydiniz ama siz konser yerine Eyüp Kimsesiz Çocuklar Yurdu'na gitmişsiniz, bu doğru mu?
D.D.:
Ben bu ziyaretten bahsetmek istemiyordum fakat siz sordunuz diye söylüyorum. Evet, Madonna'nın menajeri bize 40 tane VIP bilet göndermişti. Biz biletleri dostlarımıza dağıttık. 'Hayırlı bir iş yapalım' diyerek Eyüp Kimsesiz Çocuklar Yurdu'nu ziyaret ettik.
Türkiye'nin dünya sinemasındaki yeri hakkında neler söylersiniz?
D.D.:
Türkiye'yi çok yakından takip ediyorum. Her konuda ilerlemeler var; eskiden Amerika'dan Türkiye'ye direkt uçuş bile yoktu, şimdi var. Dolayısıyla Türkiye'ye ulaşım kolaylaştı. Hollywood ve dünya sineması da Türkiye'deki madenin farkına varmaya başladı. Türkiye başlı başına doğal bir plato. Çok başarılı oyuncularınız var. İleriki günlerde Türk oyunculara destek vermek ve onlarla birlikte çalışmak istiyorum. Bu zaten Demet Öger'in en büyük hayali; Türk oyuncuları Hollywood'a taşımak.
Demet Hanım siz birçok Hollywood starını Türkiye'ye getirdiniz. Amerika'da da Türkiye'nin tanıtımına yönelik çalışmalar yapıyor musunuz?
DEMET ÖGER:
Ben her ne kadar Amerika'da yaşasam da, bir Türk kızıyım. Dolayısıyla bu tarz organizasyonlar bana gurur veriyor. Mesela Amerika'da da Hollywood starı dostlarımla evde toplandığımda, onlara Türk kültüründen bahsediyorum. Zaman zaman Türk filmlerini seyrettiriyorum. Çoğu, Türk sinemasının oldukça geliştiğini söylüyor. Mesela en son 'Fetih 1453'ü seyrettirdim. Clint Eastwood çok beğendi. Darren da çok merak ediyor, onunla da izleyeceğiz.

CLOONEY GELSİN!
Dünyaca ünlü yıldızların oynadığı, Türkiye'de çekilecek bir film projeniz var mı?
D.Ö.:
Evet, bunu ilk kez açıklıyorum. Çok yakında Türkiye'de çekilen bir film için start veriyoruz. Başrolde Danny De- Vito var. İmzayı attık! Filmde Darren da rol alıyor. Çok ünlü bir kadın yıldız da var ama anlaşmaya tam olarak varmadığımız için açıklamak istemiyorum.
Bu filmden bahsedebilir misiniz?
D.Ö.:
Neredeyse tamamı Türkiye'de çekilecek bir romantik komedi. Sadece filmin başındaki 10 dakikalık bölüm Amerika'da çekilecek. Türkiye'den de iki oyuncu rol alacak. Filmin yapımcılığını bizzat ben yapacağım. 12 milyon dolarlık bir bütçe ayırdım. Çekime 2013'ün ilk aylarında başlıyoruz. İnşallah önümüzdeki sene Oscar'a yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Türkiye'ye en çok kimi getirmek istersiniz?
D.Ö.:
Ben en çok George Clooney'i getirmek istiyorum. O da çok istiyor fakat bunun için iyi bir sebep olmalı.

ARKADAŞINA GÖNDER
"Mel Gibson'ı sen Müslüman yaptın" diyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN