Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memati'nin vedası Türkiye'yi ağlattı

atv'de 10. sezonunda izleyicilerle buluşan 'Kurtlar Vadisi Pusu' dizisi, yeni sezona hızlı başladı. Memati'nin cenazesi, sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu

Giriş Tarihi: 16.9.2012

Televizyon tarihinin efsane yapımı 'Kurtlar Vadisi Pusu', 10. sezonunun ilk bölümüyle önceki akşam atv ekranlarındaydı. Dizi sezona Memati'nin cenazesiyle başladı. Gözyaşları içerisinde can yoldaşı Memati'yi toprağa veren Polat, intikam yemini etti. Memati'nin ölümü Twitter'da fırtınalar estirdi. 'Kurtlar Vadisi' ise hayranlarının düşüncelerini paylaştığı '#memati' hashtag'i, 'trending topic' listesine girerek, günün en çok konuşulan konularından biri oldu.

İşte o sahne!

MEMATİ'DEN MESAJ
Özellikle, Polat'ın Memati'nin cenazesini yıkadığı sahneler milyonları gözyaşına boğdu. Memati karakterine hayat veren Gürkan Uygun, önceki gece yayınlanan bölümün ardından Twitter'da bir mesaj yayınladı. Uygun, sayfasına "Hayatımın akışını değiştiren 'Kurtlar Vadisi' serüveninde, en başından en sonuna kadar, üzerimde emeği olan herkese sonsuz teşekkürler" diye yazdı.

KUBAT TÜRKÜ SÖYLEDİ
Polat Alemdar, can dostu Memati'yi kendi elleriyle toprağa verirken, Kubat'ın seslendirdiği 'Al Ömrümü' türküsü ekran karşısındaki milyonları ağlattı. Söz ve müziği Cevdet Bağca'ya ait olan türkü, Gökhan Kırdar'ın düzenlemesi, İsmail Denkler'in bağlaması eşliğinde ve Kubat'ın yorumlamasıyla 'Kurtlar Vadisi'nde yer aldı.

TWITTER YAS TUTTU
Sedef Tangöze (@StarTangze): #memati nasıl ölür? O benim kahramanımdı :(
Enes Arnavutoğlu (@ REALEnesArnavut): Boğazında düğümlenen hıçkırık olaydım da ölmeyeydin #memati
Kadir Ertan (@ErtannD): Ustaaaaa deyişini özlücez be #Memati
Kahraman Durdu (@52Kahraman): #Memati'nin yerine artık kim "Direkt dalalım ustaa!" diyecek?
Selahattin Sarı (@McSe- LoCaN): #KurtlarVadisiPusu sezona atv ile hızlı ve çok güzel bir giriş yaptı. #Memati'nin ölümü çok ağır geldi, hele de o türkü yok mu :(
Fatih Çalışkan (@doktorcoo): #memati ölmedi kalbimizde yaşıyor...
İbrahim Erdönmez (@ibrahimerdonmez): Yüreğimi koy avcunun içine, senden gelsin ölüm başım üstüne #memati
Elem (@eLeM_kUmRu): Yarın cenazemiz var. Kimin cenazesi? Memati'nin cenazesi...

İŞTE O AĞLATAN TÜRKÜ
Kubat'ın seslendirdiği hüzünlü türkü, şu dizeleriyle dikkat çekti: "Yüreğimi koy avucunun üstüne / Senden gelsin ölüm başım üstüne / Ellerini ellerimden alıp gidersen / Gidip de bir daha dönmeyeceksen / Al ömrümü koy ömrünün üstüne"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memati'nin vedası Türkiye'yi ağlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN