Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 2.1.2013 10:58 Güncelleme Tarihi: 2.1.2013 12:04

, birçok ünlü ile çalışan si Muharrem A. tarafından ğı gerekçesiyle savcılığa başvurdu. Savcılık Muharrem A. hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlattı.

Avukatı Oğuz Müftüoğlu aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran , si tarafından ğını iddia etti.

Vatan'dan Elif Altın'ın haberine göre; dilekçede, Beren Saat'in rol aldığı bir dizideki arkadaşı aracılığıyla Muharrem A. isimli muhasebeci ile tanıştıklarını ve Nehir Erdoğan ve daha pek çok ünlü oyuncunun da muhasebecisi olduğu için kendisine güvenerek şifahen anlaşarak mali konularda birlikte çalışmaya başladıkları anlatıldı.

BEREN SAAT FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!


Muharrem A.'ya kendisine bildirdikçe muhasebe ücretlerinin yanı sıra vergi, Bağkur primi ve benzeri ödemelerin gönderildiği ifade edilen dilekçede, ödemelerin bazen elden ama çoğunlukla banka yoluyla iletildiği belirtildi ve ödemelerle ilgili belgeler de sunuldu.

Saat'in çok genç ve deneyimsiz olması nedeniyle güven duyduğu muhasebecisine tüm mali işlemlerin yönetimini bıraktığı belirtilen dilekçede, son zamanlarda vergilerin yatırılmadığı kaydedildi. Dilekçeda ayrıca muhasebecinin bu durumu örtbas etmek ve vergi borçlarını kapatabilmek için 2010 yılı Mayıs ayında, 6111 sayılı kanunundan yararlanarak Beren Saat'e haber vermeden taksitlendirmeye gittiği belirtildi.

Ancak bu taksitlerin de ilki hariç takip edenleri ödemediğinin tespit edildiği ifade edilen dilekçede, kendisini zarara uğratan şüphelinin nitelikli dolandırıcılık suçundan cezalandırılması istendi. Savcılık olayla ilgili olarak Muharrem A. hakkında soruşturma başlattı.

Kaynak: Vatan
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beren Saat dolandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN