Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu filmdeki korku öğesi insanın ta kendisi

Hem ismi, hem de konusuyla dikkat çeken korku filmi 'HTR2B: Dönüşüm'ün oyuncusu Tuğrul Tülek: Doğaüstü konulara değil, gerçek olaylara yer veren bir film yaptık. Bu filmdeki en büyük korku öğesi; insanın ta kendisi...

Son olarak 'Keşanlı Ali Destanı' dizisinde 'Sipsi Selim' karakteriyle ekrana gelen genç oyuncu Tuğrul Tülek; geçtiğimiz hafta vizyona giren 'HTR2B: Dönüşüm'le korku sinemasına adım atıyor. Osman Evre Tolga'nın yazıp yönettiği filmde, ormanın içindeki bir evde ailesiyle birlikte hayatta kalmaya çalışan 'Tayfun' isimli bir genci canlandıran Tülek; son filmini GÜNAYDIN'a anlattı...
'HTR2B: Dönüşüm' ne anlatıyor?
Osman Evre Tolga'nın yazıp yönettiği film; konusunu gerçek olaylardan alıyor. Bu, doğaüstü olaylara yer vermeyen bir korku filmi... Filmdeki en büyük korku öğesi; yine insanın ta kendisi. O yüzden de benim çok sevdiğim bir senaryo...

GERÇEK OLMASI KORKUNÇ!
Filmin senaryosunu okurken neler hissettiniz?
Yönetmenimiz Osman, kafasında o kadar açık ve net belirlemiş ki her şeyi; elimize neyi, nasıl anlatacağına dair çok detaylı bir senaryo geldi. Hatta Osman'la ilk tanıştığımızda, bunu ona da söyledim. Senaryoyu okuduktan sonra bir araya geldiğimizde ise "Ben resmen senin çekeceğin filmi hayal edebiliyorum" dedim. Filmin hikayesinin kaynağını oluşturan deneylerin gerçek olması, insanın kanını donduruyor.
Filmde oynadığınız karakterle ilgili neler söyleyeceksiniz?
Filmde kalabalık bir aile var. Ben de bu ailenin bir üyesi olan 'Tayfun' karakterini canlandırıyorum. 'Dönüşmeye' müsait bir adam bu.

HİKAYESİYLE İDDİALI BİR FİLM
Filmi çekerken ekip olarak bir endişeniz var mıydı?
Bir sinema filminde oyuncu olarak yer alıyorsunuz ve sonrasında geri kalan hiçbir şey sizin elinizde olmuyor. Dolayısıyla, filmin ne yöne gideceğini, nasıl bir şeye dönüşeceğini bilmiyorsunuz. Oyuncu olarak vizyonuna güvendiğiniz kişilerle çalıştığınız zaman, kendinizi daha güvende hissediyorsunuz. Ben de Osman'ın vizyonuna gerçekten güvendim ve o nedenle bu filmde oynamayı kabul ettim.
Peki iddialı mısınız?
Hikayesi dolayısıyla iddialı bir film olduğunu düşünüyorum çünkü burada olay, sadece bir korku filmi çekmek değil. İnsanlığın nereye kadar gidebildiğini gösteren bir hikaye bu. Kaynağı insan olan bir film yaptık.

ROLÜM İÇİN DÖVÜŞ DERSLERİ ALDIM
Her rolün farklı bir hazırlık süreci var. Ne yazık ki, sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde çok fazla ön hazırlık yapmaya vaktimiz olmuyor ancak bu film için ciddi dövüş tekniği dersleri aldık. Çok zorlu sahneler vardı. Fiziksel olarak da çok zorlandık, ruhsal olarak da... 10 saniyelik bir aksiyon sahnesini, belki 20-30 kere çekmek zorunda kaldık.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bu filmdeki korku öğesi insanın ta kendisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN