Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babam ölünce Amerika'ya gitiğim için pişman oldum

Giriş Tarihi: 4.1.2013
Barış Manço'nun küçük oğlu Batıkan Manço, ünlü sanatçının 70'inci doğum gününde, a Haber'de Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal'e konuk oldu. Programda Manço; babasının ölümünün ardından geçen 13 yılda yaşadıklarını anlattı:

BASININ İLGİSİ BİZDEYDİ
1999'da babam vefat ettikten sonra, basının ilgisi bizim üzerimize kaymıştı. Annem, bundan çok şikayetçiydi. Bu nedenle 2001'de abimle beni Amerika'ya okumaya gönderdi. Okulumuz bitince geri döndük.

HAYATA ORADA ALIŞTIM
Buradaki tüm sıkıntıları annemin üzerine bırakıp gitmişiz gibi bir durum oldu. Bundan pişmanlık duyduk. Amerika bize çok şey kazandırdı tabii. İlk paramı orada kazandım; ilk faturamı orada yatırdım. Hayata orada alıştım.
2001'de Barış Manço Müzesi'ni açtık, çok yakında burası resmi bir müze olacak. Dört ay önce de, babamın takılarının yeni üretimlerini satışa sunduk. Gerçek takılar bize babamdan yadigar olduğu için onları hayranlarına veremeyiz. Biz de aynılarını yaptırdık.

BABAMA ÖZENİYORDUM
Küçükken babama özeniyordum, onu taklit ediyordum. Büyüyünce bu durum değişti. Artık sadece onun felsefesini taşımaya çalışıyorum.
Babam bize iki öğüt verirdi; birincisi "Okuyun oğlum"du, "Kitap da, dergi de olsa, okuyun" derdi. Bir de, "Ne iş yapıyorsanız yapın, o işin en iyisi olun" derdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babam ölünce Amerika'ya gitiğim için pişman oldum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN