Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzikte starların devri bitti!

Giriş Tarihi: 5.1.2013

İkinci albümünü hazırlayan ünlü aranjör Ozan Çolakoğlu: Artık 'fenomen star' devri kapandı. Tüm dünyada prodüktör ve DJ'ler daha çok talep görüyor

Ünlü müzisyen Ozan Çolakoğlu, son günlerde yoğun bir tempoda çalışıyor. Bir yandan Tarkan'ın yeni albümünü hazırlayan, diğer yandan kendi adını taşıyan ikinci albümü için kolları sıvayan Çolakoğlu; yeni projelerini GÜNAYDIN'a anlattı...

Albümünüz '01'in başarısını neye bağlıyorsunuz?
Güzel bir albüm yaptık. Albümden beş şarkı çalıp hepsinin beğenildiğini görmek çok güzel. Benim dönemimden gelen aranjörlerin ismi daha sık duyuluyor; bizden sonraki nesilde acayip bir yetenek görmüyorum açıkçası. Keşke olsa... Artık 'fenomen star'ların devri kapandı. Dünyada prodüktör ve DJ'ler çok daha fazla talep görüyor.

TARKAN'I KISKANIRIM!

Sizin çalıştığınız isimler başka bir aranjörlerle çalışsa ne hissedersiniz?
Öyle bir kıskançlık oluyor tabii... Mesela Tarkan'la 20 yıldır beraber çalışıyoruz. Başka biriyle çalışsa kıskanırım! Gülşen de aynı şekilde... Göksel ve Yalın ile ilk defa albüm yaptık. Onlar da bir sonraki albümlerinde başkasıyla çalışmak isteseler huzursuz olurum.

Ünlü sanatçılarla çalışmanın zorlukları neler?
Bazen ego savaşı oluyor tabii. Karşınızdakini kırmadan çalışmanın yolunu bulmak gerekiyor ama ben herkesle uyum içinde çalışıyorum.

Yeni yılda hangi albümler için çalışacaksınız?
Tarkan'ın yeni albüm çalışmalarına başladık ancak albüm mü olur, iki-üç şarkılık bir şey mi olur bilemiyorum şu anda. Tarkan da çok ilgili ve bana çok fikir veriyor. Gülşen'in de yeni albümü çıkacak. Kendi albümümü de 2013'te çıkartmayı planlıyorum.

MAGAZİNİN DIŞINDA BİRİYİM
Gülşen ile ilişki yaşadığınıza dair bugüne dek birçok haber çıktı. Bunlar, birlikte çalışmanızı etkiledi mi?
Bunlar beni etkilemiyor. Eğer bunlar üretimimizi etkilerse ve birlikte çalışamaz hale gelirsek, o zaman sıkıntı olur. Ben magazinin çok dışındayım. Başka insanların söylediklerini çok takip etmiyorum ve umursamıyorum. Bu stüdyoda bir dünya var ve sadece buradaki çalışmalarımızla ilgileniyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzikte starların devri bitti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN