Türkler renkli ve iri taşları seviyor

Aksesuvar dünyasının gözde markalarından Swarovski'nin kreatif direktörü Nathalie Colin; Türk müşterilerinin iddialı ve yenilikçi tasarımlarını cesurca kullandığını söylüyor: Türk kadını, renkli ve iri kristal taşları daha çok seviyor

Giriş Tarihi: 5.1.2013
Aksesuvar dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Swarovski; Hollywood yıldızlarının da vazgeçilmezleri arasında... Son 'James Bond' filmi 'Skyfall' için tasarladığı özel koleksiyonla dikkat çeken markanın kreatif direktörü Nathalie Colin; Swarovski'yi anlattı:
Swarovski, neredeyse 100 yıldır kristal üzerine çalışıyor. Markanın sahip olduğu yıllara dayanan deneyim ve ustalığın yanı sıra, trendleri takip etmemiz ve müşterilerimizin ne istediğini bilmemiz de başarılı olmamızı sağlıyor. Müşterilerimizin her farklı deneyimi için tasarladığımız çok güzel aksesuvarlarımız var.

HER YAŞA HİTAP EDİYORUZ

Benim görevim; markanın 100 yıllık geçmişi ve duruşu ile yeni fikirler ve trendler arasındaki dengeyi kurmak. Günlük olarak yaptığım şey ise markanın DNA'sını zenginleştirmek ve kristal tasarımındaki sınırları zorlamak.
Tasarımlarımız, farklı tip ve yaştaki kadınlara hitap ediyor. Çok klasik tasarımlarımız olduğu gibi çok modern ve gençleri hedefleyen tasarımlarımız da var.
Dünyanın dört bir yanındaki moda haftalarını takip ediyorum, ayrıca çokça seyahat ederek farklı kültürlere ulaşmayı başarıyorum. Ayrıca müzik de bana ilham veriyor.
Genelde seyahat ederken kendimi daha yaratıcı hissediyorum. Çünkü farklı mimariler, renkler ve kumaşlar bile insana değişik şeyler yaratabilme kapasitesi veriyor.
David Bowie benim için her zaman bir ilham kaynağı olmuştur. Daphne Guiness de ilham kaynaklarım arasında yer alıyor.
Üç kez İstanbul'a geldim. İstanbul'a cidden aşık oldum. Trendy, feminen, renkli, her detayıyla heyecan verici bir şehir.

İDDİALI VE YENİLİKÇİLER

Türk kadınları iddialı ve yenilikçi tasarımlarımızı cesurca kullanıyor. Renkli ve iri kristal taşları seviyorlar. Kış koleksiyonumuzda Bizans etkisi olduğu için Türk kadınlarının ilgisini çekmiştir diye düşünüyorum.
Şu ana kadar tanıştığım tüm Türk kadınları, son derece güçlü ve kadınsıydı. Hem kendilerine bakan, hem de güzelliklerini ve tarzlarını kültür ve çalışma hayatıyla bütünleştiren kadınlardı.
Kristal, sonsuz bir yaratıcılık evreni sunuyor. Kristalle çalışmaya başladıktan sonra onunla daha başka neler yapabileceğinizi düşünmeden edemiyorsunuz. Saat ve çantalar da bu evrenin parçaları.
'Skyfall' filmi için İngiliz mücevher tasarımcısı Stephen Webster ile özel bir çalışma yaptık. 'Skyfall' koleksiyonu, bu filmden doğdu. 'Bond' filmlerinin zerafeti ve seksiliğini yansıttığımız dört koleksiyonumuz daha var.

ARZU KAPROL'Ü BEĞENİYORUM
Bir tasarımcı olarak etkilendiğiniz modacılar var mı?
Alexander McQueen inanılmaz bir yetenekti, ondan etkilenmemek imkansızdı. Arzu Kaprol'ün de tasarımlarını çok beğeniyorum.
Ünlü müşterileriniz kimler?
Milla Jovovich, Penelope Cruz, Charlize Theron, Meryl Streep ve Aishwarya Rai aklıma ilk gelenler... Bu, her biri farklı bir tarza sahip olan kadınlar da; aslında ürünlerimizin ne kadar farklı kesimlere ulaşabildiğinin bir göstergesi. Bu isimlerin kırmızı halılarda bizim tasarımlarımızı tercih etmesiyse başka bir övünç kaynağımız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkler renkli ve iri taşları seviyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN