Perver'den Tatlıses'e destek

Giriş Tarihi: 10.1.2013

Kürt şarkıcı Şivan Perver; İmralı görüşmelerini desteklediği için eleştirilen İbo'yu kutladı ve ekledi: Diğer sanatçılar da yanında olmalı

Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal'e önceki gün, Kürt sanatçı Şivan Perver telefonla bağlandı. Perver; Twitter'da "Özlediğim barış yoluna hendek değil, köprü kurulmalı" diyerek İmralı görüşmelerini desteklediği için eleştirilen İbrahim Tatlıses'e destek verdi.

PROSTESTO EDİYORUM!

Bir süredir Almanya'da yaşayan Perver şunları söyledi: "İbrahim de, ben de Urfalıyız. 'Niye Türkiye'de Kürtçe söylemiyor? Kendi kültürünü unutmamalı' diye onu eleştiriyordum. Ancak bu sözlerinden dolayı bu kez kendisini kutluyorum. Ona yapılanları ise çok sert protesto ediyorum. Tüm sanatçılar da onu desteklemeli."

BARIŞ OLURSA GERİ DÖNERİM
"Ben 37-38 yıldır bu ülkenin dışındayım. Ben dışarıdayken annem öldü, mezarını bile daha ziyaret edemedim. Duygularımı, hislerimi herkes anlayabiliyor mu? Elbette ülkeme gelmek, halkımla olmak, orada hizmet vermek isterim fakat bu mesele böyle devam ettiği sürece, dönüşüm bana da, diğer taraflara da zarar verir. Halkın kafasında sanat resmim güzel durmalı..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perver'den Tatlıses'e destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN