Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Futbolcu eşi olmak meslektir

Giriş Tarihi: 12.1.2013

'İsimsiz' adlı şiir kitabı çıkaran Selda Topal: Futbolcu eşi olmak bir meslektir. Çünkü çalışma hayatı kadar efor gerektiriyor

Fenerbahçeli milli futbolcu Mehmet Topal'ın eşi Selda Topal; yeni şiir kitabı 'İsimsiz'i yayınladı. Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak görev alan Topal, kitabın satışından elde edilen gelirin tamamını Türk Böbrek Vakfı'na bağışlıyor. Ünlü şair; üçüncü şiir kitabını, eşi ve oğluyla ilişkilerini anlattı.
Türk Böbrek Vakfı ile işbirliğiniz nasıl doğdu?
Evlenmeden önce Türk Böbrek Vakfı'nda Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapıyordum. Evlendikten sonra görevime Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olarak devam ediyorum.

DETAYLARA ÖNEM VERDİM
Kitabınıza neden 'İsimsiz' adını verdiniz?
Bu kitabımdaki hiçbir şiire isim vermedim. Çünkü yazdığım her şiirde sadece bir konu üzerine değil, birçok detaya değinmeye çalıştım. Bu yüzden sabit bir başlık, yazdığım şiirlere haksızlık olurdu. Anlatmak istediklerim, o başlığın altında kalırdı. Bu düşüncelerle isim vermemeye karar verdim. Kitabın adı kendiliğinden ortaya çıkmış oldu.
Futbolcu eşleri genellikle çalışma hayatından uzak durmayı tercih ediyor. Bunun bir nedeni var mı?
Etrafımda ne kadar sporcu eşi varsa, güzel ve verimli bir şeyle uğraşıyor. Şunu da düşünmek lazım; bir futbolcu eşinin illaki bir şeylerle uğraşması da gerekmiyor. İnanın futbolcu eşi olmak da bir meslektir. Stres, hasret ve evde olmayan eşinizin sorumluluklarıyla baş ediyorsunuz. Futbolculuk da hiç kolay bir meslek değil ki! Eşimize her zaman huzurlu ortamı sağlamak, desteğimizi her an yanında hissettirebilmek de, çalışma hayatı kadar efor istiyor.

BU BENİM SON ŞİİR KİTABIM OLACAK
Yeni kitaplar çıkarmayı düşünüyor musunuz?
Bu üçüncü ve son şiir kitabım! Mitolojiyle ve kaybolmuş medeniyetlerle çok ilgiliyim. Bu konularda çok araştırma yapıyorum ve çok kitap okuyorum. İleride bu konuda kitap yazmak istiyorum..
Sunuculuk veya oyunculuk yapmayı düşünüyor musunuz?
Teklifler geliyor ama düşünmüyorum. Önce hakikatli bir şair olayım.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Futbolcu eşi olmak meslektir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN