Gülümsemek her kadını güzel yapan bir ayrıntı

Giriş Tarihi: 12.1.2013

Acun Ilıcalı'nın eşi Zeynep Ilıcalı, "Güzellik içten gelir, güzel olmak için illa Adriana Lima olunmasına gerek yok" diyor ve ekliyor: Gülmek, gülümsemek; her kadını güzel yapan ince bir ayrıntıdır. Çok güzel bir kadın olabilirsiniz ama içinizde güzel bir ruh taşımıyorsanız hepsi boş

Geçtiğimiz yıllarda açtığı dekorasyon mağazası Thanx Co. ile iş dünyasına adım atan Zeynep Ilıcalı; güzellik anlayışını ve günlük hayatını anlattı...
Güzellik felsefeniz nedir?
Güzellik içten gelen bir duygudur. Ruhumuzu güzel ve iyi duygularla beslersek, bunun dışımıza ve bedenimize yansıyacağına inanıyorum.
Sizin için güzellik nedir?
Gülmek, gülümsemek; her kadını güzel yapan ince bir ayrıntıdır. Güzel olmak için Adriana Lima olunmasına gerek yok. Bu arada Adriana gerçekten içinin güzelliği dışına vurmuş bir kadın. Victoria's Secret baş mankeni kolay olunmuyor. Çok güzel bir vücudu ve yüzü var. Tüm bunların yanında inanılmaz alçakgönüllü, dinine bağlı, iyi bir eş, anne, çok iyi bir dost ve en önemlisi bir tek fiziği için erkekler tarafından beğenilmiyor. Kadın-erkek herkes tarafından beğeniliyor ve seviliyor. Çok güzel bir kadın olabilirsiniz ama içinizde güzel bir ruh taşımıyorsanız hepsi boş.

ANNELİK KADININ DÖNÜM NOKTASI

Annelik sürecinin dişiliğe katkısını kabul edenlerden misiniz, yoksa "Kadını deforme ediyor" diyenlerden mi?
Annelik bir kadının dönüm noktasıdır. Her doğum, kadın için yeniden doğuştur; zaten fiziksel olarak doğumda bütün hücreler yenilenir. Ancak tabii ki kendimize ve bedenimize iyi bakmalıyız.
Sizce bir kadının taşıması gereken özellikler, öncelik sırasına göre hangisi olmalı; güzel, dişi, seksi, zarif ve bakımlı?
İlk sırada zariflik; o olmadan dünya güzeli olsanız bile ağzınızı açtığınız an her şey biter. İkincisi dişilik; her kadının içinde olan ama kullanılması bilinmeyen bir özellik. Sonrasında bakımlı olmak, kendine özen göstermek; sadece kadınlar için değil tüm insanlar için gereklidir. Dördüncü sırada ise güzellik; ilk saydığım üçüne sahipsek zaten güzeliz demektir. Son olarak seksilik; her kadın seksi olmayabilir. Seksiliğin dozunu ayarlamak önemli; fazla seksi olayım derken başka boyutlara girilmemeli.
Makyaj sever misiniz?
Çok severim. Özellikle kozmetik mağazalarında saatler geçirebilirim. Zaten her kız çocuğu, annesinin rujuyla başlar makyaja. Benim kızlarım da ruj ve ojeye bayılırlar.
Makyajda olmazsa olmazınız nedir?
Rimel ve göz kalemi... Göz makyajında, göz rengini ortaya çıkartan koyu makyajlar severim. Yurt dışı seyahatlerimde bütün yeni ürünleri gözden geçiririm.


ARKADAŞINA GÖNDER
Gülümsemek her kadını güzel yapan bir ayrıntı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN