Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karaoğlan Malkoçoğlu'nu tuş etti!

Giriş Tarihi: 13.1.2013
Geçen cuma gösterime giren ve TMC'nin iddialı projelerinden biri olarak öne çıkan 'Karaoğlan', TIMS Prodüksiyon'un iddialı projesi 'Malkoçoğlu'nu; henüz çekimlerine başlanmadan tarihin tozlu sayfalarına gömdü! Sinema kulislerinde uçuşan kuşlar(!) bana; Timur Savcı'nın büyük bir hızla çekim hazırlıklarına başladığı 'Malkoçoğlu' projesini iptal ettiğini ve geçtiğimiz Kasım'da da bu kararını başrolde oynatmayı planladığı Burak Özçivit'e söylediğini fısıldadı. Savcı'nın gerekçesi ise 'Malkoçoğlu'nun; çekimlerine daha önce başlanan 'Karaoğlan' ile aynı tarzda olması ve çekilmekte geç kalınmasıymış. Şimdi aylar öncesine dönerek 'Malkoçoğlu' projesinin nasıl doğduğunu hatırlayalım... Burak Özçivit'in 'Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığı 'Malkoçoğlu Bali Bey' karakteri; o dönemde hem ulusal, hem de sosyal medyada büyük beğeni toplamış ve ses getirmişti. Bu ilgiye kayıtsız kalmayan Timur Savcı da 'Malkoçoğlu' karakterini sinemaya taşımaya karar vermişti. Öyle ki Özçivit, film için resmi sözleşmeye imzayı atmış ve soluğu Şile'de bir at çiftliğinde almıştı. Burada at binme, kılıç kullanma, ok atma ve ipten ipe atlama dersleri almaya başlayan Özçivit, Kasım ayında yapım şirketinden gelen haberle adeta yıkılmış. Bu haber, sırf bu film yüzünden diziden ayrılan Özçivit'te büyük bir hayal kırıklığına sebep olmuş.

BULGARİSTAN'DA ÇEKİLECEKTİ
İşin özünde; çekimlerine daha önce başlanan ve yüksek bir bütçe ile sinemaya uyarlanan 'Karaoğlan'; 'Malkoçoğlu'nu daha mindere çıkamadan tuş etmiş oldu! Oysa; '300 Spartalı'nın çekimlerinin gerçekleştirildiği Bulgaristan'daki Nu Boyana stüdyolarında 'Malkoçoğlu' filmi için plato hazırlandığı ve çekimlerin burada yapılacağı haberleri, aylar önce gazetelerde yer almıştı.

TUBA'NIN SEZGİSİ
Dedikoducu kuşlar; TIMS'in bu proje için düşündüğü kadın oyuncuyu da söyledi bana. O isim; Tuba Büyüküstün'den başkası değil! Fakat Büyüküstün, '20 Dakika' isimli dizi projesini gerekçe göstererek bu teklifi reddetmiş, bunun üzerine yapım şirketi de rotayı başka bir oyuncuya çevirmiş. Fakat proje iptal edildiği için buna da gerek kalmamış... Ne diyelim; Büyüküstün'ün 'Malkoçoğlu' projesi hakkındaki önsezileri oldukça kuvvetliymiş.

Günün Repliği: "Sözler yerine kaba kuvvet kullanılabilse de kelimeler daima kudretini koruyacaktır." -'V For Vendetta' (2006)


Hollywood'a girdik bile
Millet olarak yıllardır "Ne zaman Hollywood'a gireceğiz?" sorusuna kendi aramızda yanıt ararken, aslında Hollywood'a çoktan girdiğimizi ispatlayan bir bilgiye ulaştım. Her ne kadar yapım ve oyunculuk dalında henüz Hollywood'un kapılarını aralayamasak da; dublörlük alanında Hollywood'a çoktan girmişiz bile! Yunus Emre Soğukkanlı ve Fatih Uğurlu isimli iki aksiyon uzmanı Türk gencinin, yıllar önce kurduğu Teammax Stunt isimli dublör ve aksiyon okulu; yaklaşık iki yıldır Hollywood filmlerine ve yıldızlarına dublörlük hizmeti veriyor. Türkiye'de görev aldıkları sinema filmlerinden alınlarının akıyla çıkan Teammax ekibi, asıl başarısını Hollywood'da ispatladı. Ekibin kurucularından Fatih Uğurlu, ilk Hollywood işini geçen yıl aldı. 2012'de gösterime giren ve savaş sahneleriyle çok konuşulan 'Flowers Of War' isimli filmde Christian Bale'in hem dublörlüğünü, hem de aksiyon danışmanlığını üstlenen Uğurlu; Scott Adkins'in de dublörlüğünü yaptı.

AKSİYON YÖNETMENİ
Scott Adkins'in Dolph Lundgren ile birlikte başrolünü paylaştığı 'Tomb Of The Dragon'da da Adkins'in dublörlüğünü yapan Uğurlu, ekibiyle birlikte çekimlerinin bir bölümü Türkiye'de yapılan 'Skyfall'ın da aksiyon yönetmenliğini üstlendi. İşte size Hollywood'a girdiğimizin kanıtı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaoğlan Malkoçoğlu'nu tuş etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN