Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten eleştirisi

, 'nin yla dolaşmasını eleştirdi. Evcimik, "Kürk giyenlerin vicdan ve merhamet sorunu vardır. O hayvanlarla empati kursunlar. Cani olmayalım" dedi.

Giriş Tarihi: 15.1.2013 11:47 Güncelleme Tarihi: 15.1.2013 12:15

Orhan Gencebay'ın hayat arkadaşı 'nin önceki gün su için "O hayvanları ben mi öldürdüm, vitrinden alıp giyiyorum" sözleri 'i kızdırdı.

Bugün'den Okan Işık'ın haberine göre; hayvan haklarıyla ilgili çalışmalarıyla bilinen Yonca Evcimik Sevim Emre'yi şu sözleriyle eleştirdi: "O sözleri Sevim Emre'ye hiç yakıştıramadım. Kendisine empati kurmasını tavsiye ediyorum.

O hayvanların derilerinin nasıl soyulduğunu düşünsün. Böyle düşünürlerse bir daha kürk giyeceklerini sanmıyorum. Giyerlerse de vicdan ve merhamet sorunları vardır. Kürk giymekten bu kadar zevk alıyorsa aynısının imitasyonu var. İlla canlı hayvanın kürkü mü gerek. Dünya üzerindeki en fena canlılar bence insanlar. Biz bu hayvanların kürklerini alacak kadar caniyiz.

YASALARLA KORUMALIYIZ

Hayvan haklarını korumak için sık sık meclise giden ünlü sanatçı, "Yıllardır kürk fuarlarının önünde eylemler yapılıyor. Bizde elimizden geldiğince sosyal medyayı ve basını kullanarak hayvanlara eziyete karşı olduğumuzu açıklıyoruz. Bu konuda ciddi yasalara ihtiyacımız var. Gerçek çözüm Ankara'da siyasilerin elinde. Bu yüzden sık sık Ankara'ya gidiyorum" dedi.

VEJETERYAN OLACAĞIM

Eskiden çok et tüketen biri olduğunu söyleyen Yonca Evcimik artık değiştiğini söyledi. Evcimik, "Vejetaryen olma yolunda ilerliyorum. İnsanların sadece acıktığı zaman karınlarını doyurması için et yemesi gerek. Artık bilincim arttı daha çok sebze yiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yonca Evcimik'ten kürk manto eleştirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN