Hediye seçmek artık çok daha kolay ve keyifli

Giriş Tarihi: 18.1.2013

3.5 ay önce kurulan luksbazaar.com sitesi, yoğun iş ve hayat temposu içinde sevdiklerine istedikleri gibi hediye alamayanlar için birçok alternatif içeriyor. Sitenin kurucusu Serra Berdan, hediye seçmeyi kolay ve keyifli bir hale getirdiklerini söylüyor

Alışveriş siteleri son birkaç yıldır, hiç olmadığı kadar popüler. Ancak son dönemde açılan internet sitelerinden biri; içeriği ve amacıyla diğerlerinden ayrılıyor. 4 Ekim'de hizmete giren lüksbazaar.com, hediye alışverişinin tüm zorluklarını üstünüzden almayı hedefliyor. Sitenin kurucusu Serra Berdan; luksbazaar. com'u anlattı...

DUYGUSAL BOYUTA İNDİK
Nasıl karar verdiniz bu tarz bir internet sitesi açmaya?
Amerika'da okurken, bu tarzda çok başarılı online alışveriş platformları keşfettim. Kendim de oralardan alışveriş yapmaya başladım. Türkiye'ye döndükten sonra da takip ettiğim o sitelerin daha geniş kapsamlısını oluşturmaya karar verdim.

Modern yaşam; insanların rahat rahat hediye seçmesini bile zorlaştırıyor, öyle değil mi?
Evet, insanların vakitten tasarruf edip istedikleri gibi hediyeler seçmesini amaçladık. Hediye almak; zaman ve zevk isteyen, üzerine düşünülmesi gereken bir konu. Lüksbazaar.com ile hediye kavramını kolay ve keyifli hale getirip hediye alıp vermenin altındaki gerçeğe yani duygusal boyutuna dokunmak istedik.

Eğitiminiz ve iş deneyiminiz de bu yönde olduğu için sormak istiyorum; neden diğer pek çok isim gibi bir moda blog'u ya da alışveriş sitesi açmak yerine hediye sitesi açtınız?
Aslına bakarsanız, bir internet sitesi kurmaya karar verdikten sonra birçok siteyi inceledim ancak bir şeyler eksikti. Evlilik, doğum günü, baby shower gibi özel günlerde herkes farklı ve özel bir hediye almak istiyor. Ben de bu özel günlerde insanların yardımına koşacak bir site kurmak istedim. Tabii böyle bir projeye adım atmamda hediye almanın ve vermenin benim için çok önemli ve özel yeri olmasının da etkisi bulunuyor.

ÖZEL VE FARKLI BİR SİTE

Sitenin hizmete açılması ne kadar zamanınızı aldı?
Yaklaşık bir yılımız siteyi yayına hazırlamakla geçti. Sitenin stili ve görünümü de; sunduğu hizmetler ve ürünler gibi özel ve farklı olmalıydı. Siteyi 4 Ekim'de yayına soktuk.

Site içinde sizin göreviniz tam olarak ne?
Lüksbazaar.com'un fikir aşamasından paketlemelerine kadar her süreciyle yakından ilgileniyorum. Sürecimiz; kaliteli ve şık markaları bünyemize katmakla başlıyor, hediye paketlerini keçelerle, kurdelelerle süsleyerek tüketiciye ulaştırmaya kadar sürüyor. Ben de bunların her birinde aktif rol oynuyorum.

GÜMÜŞ LOKUMLUKLAR ÇOK GÖZDE
Şu an kaç markayla çalışıyorsunuz?
Lüksbazaar'da şu anda 100'ü aşan marka ve 5 binin üzerinde ürün bulunuyor.

Ağırlıklı olarak ne tür markalar sitenizde yer alıyor?
Ağırlıklı olarak; evlilik, ev, davet, çocuk ve bebek hediye seçenekleri sunuyoruz.

EĞİTİCİ OYUNCAKLAR
Site yayına geçtiğinden bu yana en çok hangi ürünler rağbet gördü?
Gümüş aksesuvarlar, özellikle de lokum ve makaronluklar çok satılan ürünlerimiz arasında. Çocuk bölümümüzdeki eğitici ve öğretici oyuncaklar da çok rağbet görüyor.

Kuruluştan bu yana toplam kaç ürün satıldı?
Yaklaşık bir aylık süreçte 500 adet ürün satışı gerçekleştirdik. Henüz çok yeni bir siteyiz ancak bu rakam çok iddialı.

ERKEKLERİN İHTİYACINI DÜŞÜNÜN
Sitenizin bir başka özelliği de müşterinizin; seçilen hediyeleri, farklı konseptlerde paketleme şansına sahip olması...
Özel tasarım 21 farklı konseptte hediye paketimiz var. Mesela Sevgililer Günü'ne özel hediye paketlerimiz olacak.

En pahalı ve en ucuz ürünleriniz neler?
Sitede 10 lirayla 50 bin lira arasında değişen çeşitli hediye alternatifleri bulunuyor. En uygun fiyatlı ürünümüz bitki çaylarımız, en pahalı olan ürünlerimiz ise yemek takımlarımız.

KADINLARA EV EŞYASI

Hediye seçmekte zorlanan kadın/erkekler için şık ve her zaman beğenilmesi garantili birkaç öneri verebilir misiniz?
Kadınlar kendilerine ya da evlerine hitap eden (tepsi, kokulu mum veya bir takı) hediyeleri tercih ediyor. Erkekler ise kadınlardan farklı olarak ihtiyaçlarına öncelik veriyor. İş çantası ve teknolojik ürünler beğenilmesi garanti hediyeler arasında sayılabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hediye seçmek artık çok daha kolay ve keyifli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN