Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgürlüğümün kısıtlanmasını asla istemem

En son 'Karaoğlan' filmi ile hayranlarıyla buluşan Müge Boz: Özgürlüğüm kısıtlansın istemem. Biri bir yere giderken ben de onun peşinden gitmem gerektiğini düşünüyorsam, çantamı toplar giderim. Acaba ne oluyor diye de hiç düşünmem

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Geçen hafta vizyona giren 'Karaoğlan'ın sevgilisi 'Bayırgülü'nü canlandıran Müge Boz; Anadolu Üniversitesi Sinema TV Bölümü mezunu. Tasarım ve fotoğraf üzerine burs kazanarak Norveç'e giden oyuncu; 'Melekler Korusun', 'Leyla ile Mecnun' ve 'Şüphe' gibi yapımlarda da rol aldı. Ünlü oyuncu; Yeni Aktüel dergisinden Sebla Koçan'a, canlandırdığı 'Bayırgülü' karakterini ve kariyerini anlattı.
Filmde canlandırdığınız 'Bayırgülü' nasıl bir karakter?
Kıskanç, olayları karıştıran, düşünmeden davrandığı için insanları zor duruma düşüren, zor duruma düştüğünde kendini kurtarmak için çeşitli taktikler yaparak aptala yatan, şirinliğini ve cazibesini kullanan, özgüvenli, rahat bir karakter.

AKSİYON HEP İSTEDİĞİM BİR ŞEY

Role nasıl hazırlandınız?
Önce at eğitimlerine başladım. Çok hızlı bir şekilde başladı her şey. Sonra dövüş ekibi hocalarından dövüş teknikleri öğrendim. Okuma provaları yaptım. Benim karakterimin bir maymunu var; ona bir alışma evresi geçirdim. Bana ilk görüşmede "At binmeyi biliyor musun?" diye sordular. "Hayır ama öğrenirim" dedim. "Peki maymunla aran nasıl?" dediler. "Bilmiyorum ama bir şekilde hallederiz" dedim. Senaristler "Biz bunu yazıyoruz ama bunu kim oynayacak diye endişeliydik" dediler.
Role oldukça istekliymişsiniz...
Evet... Ama her şey çok profesyonel yürüdü. Maymunun ve 'Karaoğlan'ın atının dublörü vardı. Hayvanlarla iç içe bir çekim oldu. Çekimler; Kilyos ile Kemerburgaz arasında eski maden ocaklarının bulunduğu Çift Mevkii'nde yapıldı. Etrafımızda hiçbir şey yoktu. Bir bakkala gideyim desen gidemezsin. Orada sıfırdan bir kasaba kurduk. Her sabah erkenden kalkıp dövüş dersleri, okumalar, maymun 'Çiko', at binme, dans dersleri derken zor bir süreçti. Yazın en sıcak olduğu zamanlardı. Sürdüğümüz güneş kreminin haddi hesabı yoktu.
Dövüş eğitimleri nasıldı? Zevkli miydi?
Zevkliydi. Daha önce oynadığım 'Karakol' dizisi için biraz silah eğitimi almıştım. Ama aksiyon benim hep istediğim bir şey. Yapabileceğim bir şey olduğunu biliyordum. At bineyim, kılıç kuşanayım, aksiyon olsun istiyordum. Bu da tam o zamana denk geldi.

DÖVÜŞEMİYORMUŞ GİBİ YAPTIM

Çekimler zorlu mu geçti?
Yağmurun altında, çadırda, ellerim bağlı bir şekilde beş saat bekledim. Dövüş sahneleri için çok emek harcadım. Başka filmlerden kadınların dövüş sahnelerini izledim. Kadınların dövüşmesi daha farklı bir şey bence. Benim başka bir tarzım olmalıydı.
Kimlerden etkilendiniz?
'Kill Bill'de Uma Thurman... Ayrıca Angelina Jolie'den de çok etkiledim. Kudret Hoca (Sabancı) dövüş sahnelerini izlerken bana "İyi dövüşmemen gerekiyor" dedi. Dövüşemiyormuş gibi yaparken zorlandım. Bıçaklı, silahlı bir ajan karakteri olsa oynamayı çok isterim.
'Bayırgülü'ne benziyor musunuz?
'Bayırgülü' gibi; birileriyle didişen, laf dalaşına giren bir insan değilim. Kendi halinde bir tipimdir. Dediğim dedik olabiliyorum. Çok fazla plan ve organizasyon yapıyorum. Aksilik olmasını istemem. Özgürlüğüm kısıtlansın istemem. Biri bir yere giderken ben de onun peşinden gitmem gerektiğini düşünüyorsam, çantamı toplar giderim. Acaba ne olur diye düşünmem.
Sosyal bir insan mısınız?
Hiç tanımadığım bir ortamda çok rahat olabilirim ama bazen de "Gel" diye çağrıldığımda "Of şimdi ne yapacağım insanların arasında, ne konuşacağım?" derim.

ARKADAŞINA GÖNDER
Özgürlüğümün kısıtlanmasını asla istemem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN