Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dağınıklığı yok etmek elinizde

Giriş Tarihi: 20.1.2013

Karışık bir ev hoş görünmez ve stres nedeni olabilir. Ev işlerinizi de yarı yarıya azaltacak pratik önlemlerle dağınıklığı yok etmek mümkün

Artık neyi, nereye koyacağınızı evinizi seçerken size anlatıyorlar. Temizlik malzemeleri dolabı, ütü dolabı, çamaşırlık gibi kavramlar; akıllı evlerle birlikte hayatımıza girdi. Peki yıllardır topladığınız kıymetli koleksiyonunuz ya da biriktirilmesi gereken fiş ve benzerleri ne olacak? İşte dağınıklığı yok etmek için öneriler...

BALYALI DERGİLER
Oturma odası ya da salonda tutmak istediğiniz dergileri, düzgün balyalar halinde orta sehpanın altına yerleştirin. Tuvalet ya da banyoda okumayı sevenlerdenseniz bir havlu askısı alın. Dergileri ortalarından açıp askıya asın. Böylece hem hoş bir dekor yaratabilir, hem de dağınıklıktan kurtulabilirsiniz.

BAZA RAHATLIKTIR
Kışlık ya da yazlık kıyafetlerinizi vakumlu plastik torbalarda saklayabilirsiniz. Bu torbalar sayesinde yorgan, yatak örtüsü gibi eşyalarınızın hacmini de üçte iki oranında azaltarak yerden kazanabilirsiniz. Bunları depolamak için sandıklı yatak bazası almanız da çok büyük rahatlık sağlayacaktır.

MUG'LAR İÇİN ASKI
Mutfak eşyalarını üst üste yerleştirmek oldukça çirkin görünür. Mug'larınızı ortadan kaldırmak için kendinden vidalı çengeller alın. Bu askıları mutfak dolabınızın altına eşit aralıklarla vidalayın. Mug'larınızı hem ortadan kaldırmış, hem de sergilemiş olursunuz.

KUTULARI SÜSLEYİN
Ayakkabı kutuları; kart ve fiş gibi evrakları saklamak için birebir. Bu kutuların üzerini yapışkanlı duvar kağıdı veya istediğiniz, eşyalarınıza uygun desende bir malzemeyle kaplayın. Üzerine de içinde ne olduğunu belirten bir etiket yapıştırın ve kutuları dolabınızın içine yerleştirin.

MALZEMELER KAVANOZDA
Saç tokalarınızı ve makyaj malzemelerinizi; banyonuza ya da şifonyerinize koyacağınız cam kavonazlara; yerleştirin. Böylece hem derli toplu bir görünüm elde edebilir, hem de zamandan tasarruf edersiniz.

YARATICILIĞINI KULLANIN
Büyük mukavva bir kutuyu ucuz döşemelik kumaşla kaplayın. Fazla yastıkları, ev oyunlarınızı, battaniye gibi eşyaları bunun içinde tutun.

(Cosmopolitan dergisi)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağınıklığı yok etmek elinizde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN