Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lıktan için son karar çıktı

Şarkıcı Tevetoğlu'nun '' kullanmak'' suçundan yargılandığı da esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet sı, Tarkan hakkında tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasını istedi.

Giriş Tarihi: 23.1.2013 11:59 Güncelleme Tarihi: 23.1.2013 12:25

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesinde, şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun da aralarında bulunduğu 17 sanığın '' kullanmak'' suçundan yargılanmasına devam edildi.

Esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet sı, hakkında tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasını talep etti.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şarkıcı Tarkan Tevetoğlu hakkında, ''kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak'' suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar cezası isteniyor.

İddianamede Tevetoğlu için ''Bu suçtan dolayı açılan da mahkeme, hüküm vermeden önce uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi hakkında tedaviye ve denetimli serbestlik tedbirine, kullanmamakla birlikte kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi hakkında denetimli serbestlik tedbirine karar verilebilir'' hükmünün uygulanması talep ediliyor.

İddianamede, 16 sanığın da ''uyuşturucu madde satmak'', ''uyuşturucu madde alınıp satılmasına aracılık etmek'', ''yurda uyuşturucu madde ithal etmek'', ''uyuşturucu madde kullanmak'' ve ''kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak'' suçlarından 1 yıldan 23 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcılıktan Tarkan için son karar çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN