Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu filmde her şey var çoban salata gibi oldu!

Ünlü komedyen Şafak Sezer son filmi 'G.D.O. Karakedi'yi anlattı: Projede kaliteden ödün vermedik; ışığıyla, efektiyle, oyuncusuyla tam bir sinema filmi oldu. Bu filmde her şeyi bulabilirsin; komedi de var, aksiyon da! Çoban salata gibi...

Giriş Tarihi: 26.1.2013
atv'nin sevilen dizisi 'Alemin Kıralı'nda rol alan ünlü komedyen Şafak Sezer'in yeni filmi 'G.D.O. Karakedi' dün vizyona girdi. İlk kez GÜNAYDIN'a konuşan Sezer, filmin perde arkasını anlattı.
'G.D.O. Karakedi' nasıl bir film oldu?
Bu filmde 'beni bul' hikayesi var; yani hepimizin günlük hayatında yaşadığı olaylar... Film; kendi halinde üç kardeşin bir kazaya karışmasından sonra yaşadıkları komiklikleri anlatıyor. Kendi yaşadıklarımızı, gördüklerimizi bu filme monte ettik, biraz da fantezi kattık.

MESAJ KAYGIM YOK!
Filmden beklentiniz nedir?
Benim beklentim; olumlu şeyler duymak, güzel eleştiriler almak. Çünkü bu film olumlu şeyler duymamızı gerektiren bir iş oldu. Işığı, sesi, konusu, efekti, oyuncusu ile tam bir sinema filmi oldu.
Film, Zincirlikuyu mezarlığında başlıyor ve Zincirlikuyu mezarlığında bitiyor. Burada bir mesaj mı vermek istediniz?
Hayır, böyle bir kaygım yok çünkü bu mesajı herkes biliyor artık yani 'Her canlı ölümü tadacaktır' yazısını. Zaten herkes bu yazıyı görünce gerilir, bir ürperir.
Filmin adındaki 'G.D.O.'; genetiği değiştirilmiş organizma anlamında mı kullanıldı?
Yok, onunla bir alakası yok aslında. G, D, O harfleri; filmin kahramanları Gürkan, Duran ve Orhan'ı temsil ediyor.
Filminizde komedi unsurlarının yanı sıra kuvvetli aksiyon sahneleri de var. Bu çekimlere oldukça özenmişsiniz, öyle değil mi?
Tabii ki burada yönetmen ve yapımcının da payı var, sonuna kadar gittiler. Bu filmin 4-5 aylık bir mutfak arkası var. Projemizde hiçbir şekilde kaliteden ödün verilmedi. Komedi filmi mi? Evet komedi filmi ama aynı zamanda da aksiyon, koşuşturma filmi... Bu filmde her şeyi bulabilirsin; çoban salata gibi...
Filmde farklı bir Şafak Sezer var. 'G.D.O. Karakedi'nin diğer filmlerinize göre farklı bir yeri var mı?
Öyle mi diyorsun? Sen öyle diyorsan öyledir. (Gülüyor) Öğrenciler sömestir tatiline giriyor. Aileler çocukları ile birlikte bu filmi keyifle izleyip evlerine dönsünler istiyorum.
Oyuncuların birçoğu 'no name', yani isimsiz...
Evet, Durul Bazan, Seda Yıldız, Erdem Akakçe ve Serkan Şengül'ün dışındakiler hep ilk defa filmde oynayan isimler. Bugün dışarıda gördüğün, sokakta yürüyen herkesi filmde oynatabilirsin. Önemli olan o oyuncunun hikayeye uymasıdır..
'Bu filmi aileler seyretsin' diye bir hedef koydunuz mu kendinize?
Böyle bir sabitlenme olmadı ama beni genelde erkek seyirci seviyor. Daha önceki filmlerde böyle oldu. Ama bu film, bütün bir ailenin gelip 90 dakika seyredebileceği bir proje oldu. Yani tam GSFB maçı gibi oldu; Beğendiğimiz, izlediğimiz maçların yayını gibi...

ARKADAŞINA GÖNDER
Bu filmde her şey var çoban salata gibi oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN