-27 derecede donma tehlikesi geçirdi

Giriş Tarihi: 2.2.2013

'Eve Dönüş Sarıkamış 1915' adlı filmin birçok sahnesi Sivas'ta, -27 dereceye kadar düşen sıcaklıkta, zor şartlarda çekildi. Birçok oyuncu donma tehlikesi geçirdi

Geçen yıl çekimlerine başlanan ve beş haftada tamamlanan 'Eve Dönüş Sarıkamış 1915' isimli sinema filminin gösterim tarihi belli oldu. Uğur Polat ve Nergis Öztürk'ün başrollerini paylaştığı, 1. Dünya Savaşı sonrası Sarıkamış'ta yaşanan insanlık dramını anlatan film; 8 Mart'ta seyirciyle buluşacak.

AÇLIK NELER YAPTIRIR?

120 kişilik bir ekibin çalıştığı filmin çekimleri oldukça zor şartlar altında yapıldı. Sivas'ın Bakırcıoğlu köyünde, -27 dereceye kadar düşen sıcaklıkta çekilen filmde, birçok oyuncu da donma tehlikesi geçirdi. Alphan Eşeli'nin yönetmenliğini üstlendiği filmin en vurucu sahnesi ise açlıkla mücadele eden insanların yaşadıkları... Serdar Orçin, Muharrem Bayrak, Şevket Süha Tezel, Sıla Çetindağ gibi oyuncuların da rol aldığı 'Eve Dönüş Sarıkamış 1915'; görüntü kalitesi ve oyunculuklarıyla, 2013'ün en iddialı filmlerinden biri olarak görülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
-27 derecede donma tehlikesi geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN