Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evden ayrılmasa bunlar olmazdı!

Ünlü oyuncu Arda Kural'ın annesi Gülnur Kural: Oğlum çok yoruldu ve hırpalandı. Bu camianın yükü ona ağır geldi. 18 yaşında evden ayrılmasaydı, bunlar olmazdı!

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Psiko-nevroz teşhisiyle hastanede 21 gün tedavi gördükten sonra taburcu edilen Arda Kural, bugünlerde annesi Gülnur Kural'ın Büyükçekmece'deki evinde dinleniyor. Genç oyuncu ve annesiyle, geçtiğimiz günlerde Büyükçekmece sahilinde bir araya geldik. Eşofmanlarıyla bizi karşılayan Kural, çevredeki meraklı bakışlardan korunmak için şapka takıyordu. Yanımızda sadece 15 dakika kalan oyuncu, henüz geleceğiyle ilgili karar vermediğini ve oyunculuğa dönmeye hazır olmadığını söyledi. Kural, ilaçlarını aldıktan sonra dinlenmek üzere evine dönerken; anne Gülnur Kural, oğlunun hastalığını ve tedavi sürecini anlattı:

RESTORAN AÇMAK İSTİYOR
Arda, bir yerde uzun süre sabit kalamıyor. Çabuk sıkılıyor ve hep hareket halinde. Medyadan da uzak kalmak istiyor. O benim ilk gözağrım. Nasıl bu hale gelir, aklım almıyor.
Oğlum, ileride ne yapacağına henüz karar vermedi. Onu yoracak bir program olmazsa, oyunculuk yapabilir. Bir yandan da anne-oğul bir restoran açmak fikrinde. Reklam şirketi kurmak gibi bir fikri de var. Oğlumun hayatla ilgili önceliği iş değil zaten. Arda'nın üç-dört ay dinlenmesi ve kendini tedavi etmesi gerekiyor.

BABASI DURUMUNU SORMADI
Şöhret olmaya başladığı dönemde, zamanının çoğunu setlerde geçiriyordu. 18'inde ayrı bir eve çıktı. Gidiş, o gidiş... Bizden koptu; kendi kabuğuna çekildi ve kimseyle görüşmedi. Bir dönem bizi bile yanında istemedi. O sıralar hastalığını kabul etmiş olsaydı; şimdiye kadar ciddi bir yol alırdık.
Arda, çok duygusal bir çocuk ve bu camianın yükü ona ağır geldi. Kimseyi kırmayan, incitmeyen oğlum; agresif ve saldırgan birine dönüştü. Çok şükür ki, o davranışlarından eser kalmadı.
Oğlum henüz 12 yaşındayken, babasıyla boşandık. Bir daha hiç bir araya gelmedik. Babası Arda'nın durumunu sormadı. Ben kendi hayatımı kurdum; iki oğlumu hiç kimseye muhtaç etmeden büyüttüm. Ben eğitimli bir ses sanatçısıyım. Arda için yıllar önce işimi bıraktım. Şimdi sadece oğlumun sağlığına kavuşması için savaş veriyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
Evden ayrılmasa bunlar olmazdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN