Evimizin tüm masrafları Okan'dan

Popçu mankenlikten şarkıcılığa geçtiğinde kendisine burun kıvıranların olduğunu söyleyerek ekledi: "Albümünü alacağım hiç aklıma gelmezdi" diyenlerle karşılaşıyorum. Onları dize getirip kendimi alkışlatmak, dünyanın en büyük zevki!

'la ilk tanıştığımız yıl 1991. SABAH gazetesinin arka sayfa güzelini çektiğim genç kız, 19 yaşındaydı; mankenlik kariyerinin kapısını benimle açtı. 22 yıl sonra 'da buluştuk. Yer: Gece kulübü The Sand. 3 bin 500 kişiye 'Türkan' şarkısını söyletiyor. Yer gök inlerken, popun kraliçesini dinletiyor cümlemize. Hayat onu mankenlikten şarkıcılığa çağırdı. Onun şarkılarına sağır olanlar bile, sonunda dinlemeye mecbur kaldı. Şimdi başında kazanmanın tacıyla, dağların görkemiyle veriyor pozlarını. Şarkıları nedense hep 'giderli'. Öğrendim ki, onun şarkılarında 'mutlu aşk yok!' Yarım kalmış hesabı da yok! Bütün kavgaları, verilmesi gereken cevaplar üzerine kurulu. Kullandığı cümlelerden bu yüzden korkmadı hiç! Ama zaman rüzgarı onda da değişiklikler yapmış. Taşların sessiz öfkesini de öğretmiş hayat... Cem Yılmaz'dan sonra, Türkiye'de sosyal medyanın takip ettiği ikinci star. Gözü kara bir yolculuktan sonra, hayat şimdi onu anne olmaya çağırıyor. Buyurun birlikte bambaşka bir Demet Akalın yolculuğuna...

Mankenlikten şarkıcılığa geçtiğinizde size burun kıvıranlara ne söylemek istersiniz?
O burun kıvıranları dize getirip şimdi kendimi alkışlatmak dünyanın en büyük zevki.

GAZETECİ OLMAK İSTEDİM


Sizi yok sayanlar, başarınızı kabullenemeyenler bile artık şarkılarınızla eğleniyor; bu nasıl bir duygu?
Onlara ben de çok rastladım. Bunu ben 'Olacak Olacak' şarkısıyla kırdığıma inanıyorum. İstanbul'da beni çalmayan bazı gece kulüpleri beni çaldığı zaman; o snob insanların kendilerinden geçip eğlenme hali büyük zevk... Ben bütün bunların bir şans olduğuna inanmıyorum. İlk başta "Şanslı, iyi şarkı buldu" dediler. Senelerce peşine takılan bir şans olabilir mi?
Şarkıcılığa adım attığınızda, pop müziğin en ünlü isimlerinden biri olacağınızı tahmin ediyor muydunuz?
Hiiiiççç! Küçüklükten beri en büyük hayalim; güzel bir evlilik yapmak, hatta bir subayla evlenmek, çoluk çocuğa karışmaktı. Bizim aile hep askerle evli. Biraz daha aklım erdiğinde gazeteci olmak istedim. Sonra bu işe girip en son şarkı söylemeye başladığımda, artık bu işi hiçbir zaman bırakamayacağımı anladım çünkü işimi çok seviyorum.
Her çıkışın bir inişi vardır derler, zirveden geriye dönüş yolunu hiç aklınızdan geçiriyor musunuz?
Hiç öyle bir şey yok vallahi... Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses yıllardır zirvede. Allah bana inişi göstermesin. Ama bu iniş değil, sadece bir duraklama olabilir hayatımda. O da ben istersem yani çoluk çocuğa karıştığım zaman.

TEK CECELİ'Yİ SEVDİM

Zirveye çıkarken bilerek veya bilmeden birilerinin üzerine bastınız mı?
Hiç. Ben kimseyle uğraşmam. Yaptığım işte o kadar yoruluyorum ki... Nota bilmiyorum ama aranjelere karışmak, işin gidişatına yön vermek hoşuma gidiyor. Bu yüzden başkalarının yaptıklarıyla uğraşacak zamanım yok! Eskiden yeni çıkan bütün albümleri alırdım, heyecanla beklediğim insanlar vardı. Artık o kadar çok hayal kırıklığına uğruyorum ki, iki yıldır kimsenin albümünü almıyorum. Son yapılan işleri hiç beğenmedim. Bir tek Mustafa Ceceli'nin albümünü sevdim.

10 ÖĞRENCİ OKUTUYORUM


Sizin parayı çok sevdiğiniz söylenir. Paranın hayatınızdaki yeri ve önemi nedir?
Evet severim çünkü güzel yaşamayı severim. Sevdiklerimi güzel tatillere götürürüm. Ailemi en iyi şekilde yaşatırım. Geçen yılı mesela kuzenim ve dayıma ev alarak geçirdim. Benim bakmakla yükümlü olduğum annemin dışında dört insan var. Ayrıca kendi yeğenlerimi okutuyorum, bir de okuttuğum 10 öğrenci var.
'la çok mutlu giden bir evliliğiniz var. Evliliğin şifresini çözdüğünüzü söyleyebilir miyiz?
Evet çok mutluyum çünkü en iyi arkadaşım, en iyi dostumla evlendim. Her şeyi onunla konuşabiliyorum. Bence insanlar en iyi anlaştığı, en iyi arkadaşlarıyla evlenmeli. Bir zaman sonra aşk, sevgi de geçebilir ama muhabbet varsa, her şey çok iyi gider. Okan, işinde gücünde ve başarılı bir iş adamı. Benim yaptığım işe saygı duyuyor, ben de onunkine. Her gün saat 07.00'de kalkar, 07.30'da evden çıkıp işe gider, akşam da 18.30-19.00 gibi evde olur. Evlenmeden önce cumartesileri de çalışıyordu. Başta birbirimize kurallar koyduk. O bana "Mini giymeyeceksin, Twitter'ı da kapatacaksın" dedi. Bunların hiçbiri olmadı. Bense ona "Tek bir şey istiyorum senden;, cumartesileri bize kalsın" dedim, kabul etti.
Eşinizle işte de birliktesiniz ve bir nevi iş ortağısınız. Bu bir dezavantaj yaratmıyor mu?
İş ortağı filan değiliz, adam benim yaptığım işlere asla karışmaz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Evimizin tüm masrafları Okan'dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN