Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dizi için klarnet çalmayı öğrendim

Giriş Tarihi: 9.2.2013

'Bizim Okul'un 'Altan Hoca'sı Cem Davran: Rolüm için klarnet çalmayı öğrendim. 'Cem Şenlendirici' olabilirim!

Geçtiğimiz yıl atanamayan öğretmenlere verdiği destekle gündeme gelen ünlü oyuncu Cem Davran, atv'nin yeni dizisi 'Bizim Okul'da öğretmen oldu! Davran, 'Altan' isimli bir müzik öğretmenini canlandırdığı diziyi, GÜNAYDIN'a anlattı.
Altı yıldır televizyonda yoktum; oyunculuğa tiyatroda devam ediyorum. Bu diziye, yapımcısı Türker İnanoğlu olduğu için girdim. 1977'de oynadığım 'Altın Şehir İstanbul' isimli ilk filmimi de Türker Abi yapmıştı.
Kariyerimde hiç öğretmen rolü oynamadım. İlk defa öğretmen oldum ve çok sevdim.

DRAMATİK YANI DA VAR

Bu dizide öğretmen-öğrenci ilişkisi kadar, öğretmenlerin hikayeleri de yer alıyor. Benim karakterimin kanser olan bir yeğeni var. Öğretmen geliriyle geçinemediği için ek iş yapıyor ve geceleri klarnet çalıyor.
Tesadüfe bakın ki; benim oğlum da konservatuvarda klarnet eğitimi alıyor. Bana biraz klarnet çalmayı öğretti. Çok zormuş! Notaları basmayı öğrendim; dizi sürdükçe daha da ilerleteceğim. 'Cem Şenlendirici' olma yolundayım!
Okulda öğretmenlerin taklidini yapardım. Bu yüzden de sürekli disipline giderdim. Fakat derslerim çok iyiydi. Tatlı yaramaz derlerdi bana.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dizi için klarnet çalmayı öğrendim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN