Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz Türk oyuncular çok tembeliz!

Giriş Tarihi: 20.2.2013

Erkan Petekkaya; Türk oyuncuların, yurt dışındaki oyunculardan farklı olduğunu söylüyor: Onlar havada beş takla atıyor, 10 tane dublörleri var. Bizim yok çünkü çok tembeliz!

Bu sezon 'Dila Hanım' dizisinde 'Rıza Bey' karakterine hayat veren oyuncu Erkan Petekkaya, dizi çekimleri nedeniyle bir süredir Adana'da yaşıyor. İstanbul'dan uzakta olmanın kendisine iyi geldiğini söyleyen ünlü oyuncu; hayatını ve projelerini anlattı:
Bir projenin içinde yer alıp almamaya karar verirken, "Ben bu rolü oynayabilirim" diye bakıyorum. Çünkü 'Oyuncu her rolü canlandırır' diye bir şey yok. Türkiye'de yapım ve oyuncu standartları, bu ülkenin varoluş biçimine göre değişiyor. Yurt dışındaki oyuncular havada beş takla atıyor, 10 tane dublörleri var. Bizim ülkemizde yok çünkü çok tembeliz.

DUANIN GÜCÜ

Bana kimse sinema filmi teklif etmiyor. Gelen tekliflerde de oynamak istemediğim sahneler vardı. Benim bir annem, babam, yani bir ailem var. Çıkıp da beyaz perdede kendimi bu şekilde göstermem. Ben bir İngiliz veya Amerikalı olsaydım, yapardım çünkü orada önemli olan estetiktir. Onlar; rollerinin sanata ve yapılan işe ne kattığına bakıyorlar.
Adana'da aileme zaman ayırabiliyorum ama İstanbul'da olsaydım ayıramazdım. Ben bunun da tercihini yaptım ve Adana'ya ailemi de götürdüm. Hem işime gücüme bakıyorum, hem de onlara zaman ayırabiliyorum.
43 yaşındayım ve bu hayatın izlerini saçlarımın beyazlığı ile üzerimde taşıyorum. Ben de kuaföre gidip bu izleri silebilirim ama yapmıyorum. Yaşanmışlığın izini üzerimde taşımayı seviyorum. Onun dışında beni dinç tutan şey; duanın gücü. (Aysha dergisi)

BEN GİYİNMEYİ BİLMEM
Küçük küçük kabinlere girip kıyafet denemek benim için bir eziyet. Bunun yerine özel tasarımları ve iyi markaları tercih ediyorum. Onlar ben neredeysem koleksiyonu getiriyor, ben de içlerinden seçiyorum.
Ben giyinmeyi bilmem. Zaten alışveriş yapmaktan da nefret ediyorum. Benim için alışverişi eşim yapıyor.
Gömleklerim özel dikimdir ama günlük hayatta eşofmandan başka bir şey giymem. Ekran karşısında olduğumuz için, mecburen kendimize dikkat etmek zorunda kalıyoruz. O yüzden kıyafet seçimimi eşime bırakıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz Türk oyuncular çok tembeliz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN