Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çok doğalım, ekran da beni çok seviyor!

'İlk Nefes' adlı TV programıyla ekranda boy gösteren Feraye Çilingiroğlu: Programa doğal biri lazımdı, ben de doğal bir insanım. Ayrıca bir yönetmen, ekranın beni çok sevdiğini söylemişti

Giriş Tarihi: 22.2.2013
Uzun yıllar yaptığı prodüktörlüğe, Kaya Çilingiroğlu ile evlenip çocuk sahibi olunca ara veren Feraye Çilingiroğlu; bu kez ekran arkasında değil, önünde! Pazar günleri, 'İlk Nefes' adını verdiği programla Show TV ekranlarına gelen Çilingiroğlu; Şamdan Plus dergisinden Öykü Yazıcıoğlu'na yeni programını, evliliğini ve planlarını anlattı...
Ekranın önüne geçmeye nasıl karar verdiniz?
'İlk Nefes'in formatı bana ve doğum fotoğrafçısı Şengül Pallı'ya ait. Programda ünlü anneleri konuk alıyor ve söyleşi gerçekleştiriyoruz. Bir uzman doktorumuz da oluyor; onunla da haftanın konusunu konuşuyoruz. Şengül doğumlara gidiyor, oradan yayın yapıyoruz. Bu projeyi bir yıl önce oluşturduk.

ZATEN PİYASANIN İÇİNDEYDİM

Bildiğim kadarıyla önceden prodüktörlük yapıyordunuz, değil mi?
Evet, sinema ve televizyon eğitimi aldım. Daha sonra bir yapım şirketinde 12 sene prodüktörlük yaptım. Yani inşaat mühendisiydim de, bir anda ekran önüne geçtim gibi bir durumum yok. Zaten bu piyasanın içindeydim; şimdi ekranın önüne geçtim sadece. Ben doğallıktan yana bir insanım, her şeyin doğalını seviyorum ve yapmacıklıktan nefret ediyorum. Yaptığımız programda da dünyanın en doğal halini, doğumu veriyoruz. Dolayısıyla oraya zaten doğal bir kadın lazımdı.
Direkt "Bu programı ben sunacağım" mı dediniz?
Kesinlikle! Çünkü annenin yani sunucunun yapmacık olmaması, doğal olması gerekiyordu. Ben de böyle biri olduğum için ikinci bir isim aklıma bile gelmedi.
Ekran önüne ilk geçtiğinizde heyecanlandınız mı?
Yılların deneyimi var bir kere. Kamera arkasında olmuş olsan bile, ışığın önüne geçince kalakalmıyorsun. Tabii ki daha fazla açılacağım, rahatlayacağım; şu an bir tedirginlik var sadece. Televizyon işi bir ekip işi. Bunları bildiğim için "Nasıl duruyorum?" kaygım yok. Onu bir yönetmen söyledi; ekran beni çok seviyor.
Aklınızda televizyona dair başka projeler de var mı?
Önce bunu yapalım sonra bakacağız ama evet kafamda bir-iki proje daha var. Mesela çok tutacağına inandığım bir dizi projesi var kafamda. Türkiye'de daha önce hiç yapılmamış bir şey.
Sizi ileride bir dizide görme olasılığımız var mı?
Hayır, yok. O bambaşka bir şey. Zaten oyunculuk çok çaba ve zaman gerektiren bir meslek. Yapacağım işe çok ciddi bakarım ve hiçbir zaman öylesine bir şey yapmam. Laf olsun diye bir işe asla girmem. İnandığım şeyleri yaparım. O yüzden, bu kadar zaman bekledim bu program için.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çok doğalım, ekran da beni çok seviyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN