Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marka olma fikrine hep karşı olmuştum

Giriş Tarihi: 26.2.2013

Ünlü televizyoncu Oprah Winfrey: Marka olma fikrine hep karşı olmuştum. 'Marka değil, bir insanım' diye düşünüyordum ama artık kabulleniyorum. Çünkü bu marka, benim değer verdiğim her şeyi simgeliyor

'The Oprah Show' isimli programıyla 25 yıl boyunca televizyon dünyasının zirvesinde kalmayı başaran Oprah Winfrey; çıtayı daha da yükseltti. Kendi adını taşıyan OWN: Oprah Winfrey Network isimli televizyon kanalını açan ünlü televizyoncu, hızla zirveye tırmanıyor. Bir yandan da oyunculuğa göz kırpan Winfrey; Harper's Bazaar dergisine yeni TV kanalını ve rol aldığı filmi anlattı:
Bir dağın zirvesine ulaştığınızda, ki bu benim için 'Oprah Show'du; hiçbir endişeniz olmuyor. Bu noktada iki seçeneğiniz var; ya dağın tepesinden aşağı iner ve günlerinizin geri kalanını zirvede zamanın ne kadar güzel olduğunu hatırlayarak geçirirsiniz ya da kendinize başka bir hayal yaratır, ileriye bakar, gözünüzü başka bir dağa diker ve yeniden tırmanmaya başlarsınız.

KEŞKE AŞAĞIYA İNSEYDİM

OWN'un yayın hayatına başlaması son derece zor bir süreç oldu. Ben ve ekibim, reyting oranı düşük programlarla boğuşuyoruz.
Seyircimin, otomatik olarak OWN kanalını izleyeceğini varsaymak gibi bir hataya düştüm ve bu seyircilerin önemli bir bölümünün kablolu yayını olmadığını göz önünde bulundurmadım. Şimdi düşünüyorum da; yeni bir zirveyi hedeflemeden önce, keşke biraz aşağıya inseydim.
Benim için cesaret; sınıra gelmek demek. Olduğum yer ile gitmek istediğim yer arasındaki uzaklığı görmek, ki bu gerçekten büyük bir mesafe.

EN BÜYÜK ZEVKİM BANYO

Şimdiye kadar aldığım tüm kararları kalbimle verdim ve bu da markayı yarattı. Bir marka olma fikrine hep karşı olmuştum. 'Marka değil, bir insanım' diye düşünüyordum. Fakat artık bunu kabulleniyorum. Çünkü bu marka aslında benim değer verdiğim her şeyi simgeliyor.
Sabahları 5.45- 06.00 gibi kalkarım. Kahvaltım; böğürtlen, yarım muz, fındık sütü ve protein tozundan oluşur. Sonra egzersiz yaparım. Egzersizin ardından ya seyahat, ya da kanalın yöneticileriyle telefon konuşmaları yaparım.
Benim en büyük zevkim, banyo yapmak. Banyo, benim için bir hobi gibi. Köpükler, kristaller, lavanta sütleri ve mumlarla değişik deneyimler yaratmaya bayılıyorum. Bazen küvette uyuyakaldığım bile oluyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Marka olma fikrine hep karşı olmuştum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN