Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evle iş arasında evliliğimi tercih ettim

Moda serüvenine nokta koyup eşi Mehmet Çelik ile çalışmaya başlayan Sibel Turnagöl, eviyle işi arasında kalıp bu kararı verdiğini ve eşiyle çalışmaktan memnun olduğunu söylüyor

Giriş Tarihi: 2.3.2013
Oyunculuğun ardından modacı olarak çalışmayı seçen Sibel Turnagöl, kısa süre önce Nişantaşı'daki butiğini kapattı. Geçtiğimiz yıl Çiftkurtlar Otomotiv'in sahibi Mehmet Çelik ile evlenen Turnagöl, moda kariyerine son verip eşiyle birlikte çalışmaya başladı. Şirketin satışpazarlama departmanının başına geçen ünlü sanatçıyla bu kararını, özel hayatını ve gelecek planlarını konuştuk:

Nişantaşı'ndaki butiğiniz uzun yıllardır hizmet veriyordu. Moda kariyerinize son vermeye neden karar verdiniz?
Annemin kansere yakalandığı dönemde, butiğe çok fazla konsantre olamadım. 2011'de annemi kaybettik. Bu zor sürecin ardından geçtiğimiz yıl da Mehmet Çelik ile evlendim. Aniden evlenip farklı bir düzen kurunca, hayatım hakkında bir karar vermem gerekti. Evliliğimdeki düzeni oturtmaya başladığım süreçte iş ile ev arasında yorulduğumu hissedince bir tercih yapmak zorunda kaldım ve ben de evimi seçtim.

AYRI BİNALARDA ÇALIŞIYORUZ

Yeniden moda dünyasına geri dönme planınız var mı peki?
Şu an aldığım karar bir daha aynı işi yapmayacağım anlamına gelmiyor. Şu an bir mola aldığımı düşünüyorum.

Modanın ardından otomotiv dünyasına adım atmak çok cesur bir karar değil mi?
Bir süredir evde oturduğum için eşim bana bir iş teklifinde bulundu. Ben de tereddüt etmeden kabul ettim.

Böyle bir teklif bekliyor muydunuz?
Hiç beklemiyordum, benim için de sürpriz oldu. Elbette boş durmak istemiyordum ve bir yandan da televizyon kanallarından gelen projeleri değerlendiriyordum.

Eşlerin bir arada çalışması zor değil midir?
Aynı şirket bünyesinde ancak farklı binalarda çalışıyoruz. Ayrıca iş saatleri içinde sadece iki çalışma arkadaşıyız.

MAAŞI HENÜZ KONUŞMADIK!

Eşiniz Mehmet Çelik nasıl bir patron?
Son derece titiz ve sorumluluk sahibi bir patron. İş disiplini son derece gelişmiş; elinde bir iş varsa onu tamamlamadan çıkmaz.

Maaş konusunda cömert davrandı mı?
Ay sonunda maaş konusunu konuşacağız; bakalım patron benim için ne kadar uygun görecek! Şaka bir yana zaten ortak bir hayatımız olduğu için bizim aramızda bu konuların lafı bile olmaz.

Eşinize yardımcı olmak ve onun yüklerini bir nebze de olsa hafifletmek istiyorsunuz galiba...
Benim tek amacım onu rahat ettirmek. Güvenebileceği insanların sayısının azlığından her şeye kendisi koşmaya çalışıyor. Bu yüzden yıllardır dur durak bilmeyen bir tempo ile çalışıyor. Doğru düzgün tatil bile yapmıyor. Ona destek olmak adına da teklifini kabul ettim.

EVDE PATRON BENİM!

Şu an eşinizin şirketinde çalışıyorsunuz. Siz de bir nevi o şirketin patronu sayılıyorsunuz...
Ben yıllardır iş hayatının içinde olan birisiyim. Bugüne kadar da hep çalıştım. Bu yüzden iş ile özel hayatı birbirinden ayırabilen birisiyim. Burada patroniçelik yapan birisi değilim ben, bu ekibin bir parçası olmaktan mutluyum. İnşallah buradaki ekip arkadaşlarımla iyi çalışmalar yaparak hedeflediğimiz satış grafiğini yakayabiliriz. Çalışanlardan; burayı kendi aile işleri gibi görüp kendi işleri gibi sahip çıkmalarını bekliyorum. Çünkü başarı ancak bu şekilde düşünülerek yakalanır.

Yeni evli biri olarak işi ve evi bir arada götürmek zor olmuyor mu?
Şu anda dengelemeye çalışıyorum. Eşim iş hayatında ne kadar titiz ise ben de evde o kadar titizim. İş yerinde patron Mehmet ise, evde de benim! Evde çalışanım yok. Kendi işimi kendim yapıyorum. Planlı çalışan biri olduğum için, ikisini birbirinden ayırabiliyorum. Mehmet'in evde keyifli ve konforlu bir zaman geçirmesi için elimden geleni yapıyorum.

SİBEL CAN DA BİZE HAK VERECEK
Çiftkurtlar Otomotiv ve eşiniz Mehmet Çelik, geçtiğimiz yıl olumsuz haberlerle gazetelerde yer aldı...
İlk olarak onun eski müşterilerinden biri olduğumu söylemek isterim, yani onun nasıl dürüst bir işadamı olduğunu çok iyi biliyorum.

CENAZEYE GİTTİM O KADAR

Sibel Can da, Çiftkurtlar Otomotiv nedeniyle mağdur olan isimler arasındaydı. Aranızdaki dostluk zedelendi mi?
Sibel, uzun yıllardır Mehmet'in müşterisi. Eminim Sibel'de mağdur olduğunu düşünerek sıkıntısını dile getirdi ancak zaman içinde Mehmet'in haklılığını anlayacak.

Sibel Can ile görüştünüz mü peki bu olayın ardında?
Hayır, görüşmedik. Bir tek dayısının cenazesinde gördüm o kadar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evle iş arasında evliliğimi tercih ettim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN