Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arabeskin 4 temel taşından biri gitti

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Arabesk müziğin sevilen sesi Hakkı Bulut; Şirin Sever'in a Haber'de sunduğu 'Jurnal' programına konuk oldu. Bulut, önceki gün yaşamını yitiren Müslüm Gürses hakkında şunları söyledi:
40 yıllık tanışıklığımız vardı Müslüm Gürses'le. Hakkı Bulut, Ferdi Tayfur ve Orhan Gencebay ile birlikte arabeskin dört temel taşı vardı; birini kaybettik. İleride bize de bir şey olsa, yine aynı ilgi olur. Gürses, çok önemli ve kıymetli bir insandı. Sesiyle insanların duygularına hitap etmeyi başardı.

BİZ MÜZİĞİ YUKARI TAŞIDIK

Ne okursak okuyalım, bize 'Arabeskçi' dediler. Arabesk müzik yaptığı halde utanıp da "Serbest müzik yaptım" diyenler var. Biz bu müziğe sahip çıkıp yukarılara taşıdık.
Ben 59 albüm yaptım; tüm şarkılarım bana ait. Müslüm Gürses ise beste yapmazdı. Başkalarının şarkılarını o kadar güzel okudu ki; tüm şarkılar onunla özdeşleşti. Son yıllarda pop şarkıları kendi üslubuyla seslendirmesi, hayran kitlesini genişletti.

O pop şarkıları söylemeseydi de, cenaze töreni yine böyle ihtişamlı olurdu ve aynı yoğun ilgiyle defnedilirdi. Halk onu esas kendi şarkılarıyla sevdi ve farklı yere koydu.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Arabeskin 4 temel taşından biri gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN