Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annemi başımın tacı yaptım

Giriş Tarihi: 10.3.2013

Emrah Erdoğan: Kadına şiddet haberlerini okumak istemiyorum. Annemi baş tacı yapmışım, kadının yeri bende çok başkadır

Şiddet mağduru bir kadının başına gelenleri anlatan 'Gelmeyen Bahar' filminin yönetmeni Emrah Erdoğan; aHaber'deki 'Jurnal'e katıldı. İşte anlattıkları:
Bu benim için yepyeni bir yolculuk. 80'li yıllarda, çocuk yaşlarda ilk filmini çekmiş bir oyuncu olarak; 42 yaşında yönetmen koltuğuna oturmak, benim için bambaşka bir duygu.

ARTIK CANIM ACIYOR

İyi hazırlarsanız, iyi çalışırsanız ve filmi kafanızda çekerseniz; yönetmenlik zor bir iş değil.
Üçüncü sayfa haberleri içimizi burkuyor. Biz aslında merhametli bir toplumuz ama ne oldu bize anlamıyorum. Ben annemi başımın tacı yapmışım, benim için kadın başka bir yerdedir. Artık şiddet haberleri okumak istemiyorum; canım acıyor.
Bu projede oynamak asla aklıma gelmedi. Bu bir tercih; gerek duymama ve özgüven meselesi diyelim. İşin mutfağında olmayı sevdim.

UNUTTUĞUMUZ DEĞERLERİMİZİ HATIRLATIYORUZ
'Gelmeyen Bahar'ın galası önceki akşam Trump Towers'ta yapıldı. Başrollerini Orhan Alkaya, Ayten Uncuoğlu, Hasan Küçükçetin ve Beyza Şekerci'nin paylaştığı filmin galasına; oyuncular tam kadro olarak katıldı.

EL ELE KATILDILAR

Geceye sevgilisi Sibel Kirer ile giden Emrah, "Her kadın bir annedir, her insanı bir anne doğurdu; bunu unutmamalıyız. Biz birbirimizi görmeyi, konuşmayı, sevmeyi unuttuk. Bu filmle amacımız; unuttuğumuz değerleri hatırlatmak" dedi. Galaya katılanlar arasında; Tolga Güleç-Yeliz Şar, Ebru Şallı-Harun Tan, Aydan Şener, Wilma Elles de vardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annemi başımın tacı yaptım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN