Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sümer Ezgü de 'Gaydırı Gubbak Cemilem'i söylemişti

Giriş Tarihi: 14.3.2013
Ankaralı Namık, a Haber'de Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal'e konuk oldu. Sümer Ezgü'nün, "Belden aşağı sözlerin olduğu bir 'Ankaralı tayfası' çıktı" eleştirisine karşı çıkan şarkıcı; Ankaralı sanatçıların söylediği parçalardaki sözlerin kültür yozlaşması olarak nitelendirilemeyeceğini savundu. Ankaralı Namık, programda çarpıcı açıklamalar yaptı:
Ben türküyle standup'ı karıştırıp eğlence müziği yapıyorum; Türk halk müziği sanatçısı değilim.
'Arabada 5, Evde 15' şarkısını ilk söylediğim dönemde de eleştirilmiştim ama bu eleştiriyi Ankara havaları söyleyen bir sanatçıya yakıştıramadım. Sümer Ezgü'ye çok saygı duyuyorum ancak kendisi de 'Gaydırı Gubbak Cemilem'i söylemişti.

TARKAN DA MÜSTEHCEN

Tarkan, müstehcen şarkılar söyleyince oluyor da biz söyleyince neden olmuyor? Zengin alınca "Hayırlı olsun", fakir alınca "Nereden çaldın?" deniyor.
Biz, halkın dilindeki sözleri şarkılara taşıdık; bunlar halkın dinlediği şeyler. O yüzden albümüm 2.5 milyon sattı.

TÜRK HALKI HAZ PEŞİNDE
Canlı yayına telefonla bağlanan Başkent Üniversitesi Müzik Bölümü Başkan Yardımcısı Okan Murat Öztürk, "Türkiye haz peşinde koşuyor; bilgiden yoksun, cahil bir toplum. İnsanlar çoğunlukla para, mal, mülk, şöhret ve eğlence peşinde. Ankaralı şarkıcıların durumu ile bir dönem arabeskçilerin durumu aynı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sümer Ezgü de 'Gaydırı Gubbak Cemilem'i söylemişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN