Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruhsal şifayı bulmak için alternatif yollar

Giriş Tarihi: 16.3.2013

Şehir hayatı, stres, depresyon, sıkıntı, kaygı ve daha birçok sıkıntılı ruh hali; modern insanın azap girdabı. Çoğu insan artık kendisini, içsel huzurunu ve ruhsal şifasını yeniden bulabilmek için spiritüel danışmanların ve kişisel gelişim uzmanlarının kapısında buluyor. Touch İstanbul dergisi alternatif ruhsal şifa yaklaşımlarını araştırdı...

RENK TERAPİ

SİZDE HANGİ RENK EKSİK?
Renk terapi, saatte 300 kilometre hızla ilerleyen ışığın canlılar üzerindeki hayati etkisinden yola çıkılarak geliştirilmiş bir yöntem. İnsanın belli bazı renkli ışıklardan eksik kalmasının; kişiyi sağlıksız, huzursuz, sevgisiz, anlamsız ve sonuçsuz bir hayatın içine sokacağı düşünülüyor. Renk terapi; sinir sistemimizin üzerinde etkisi olduğunu varsayan ve dünyanın çeşitli yerlerinde yapılmış deneylerle bunu ispatlamayı başarmış. Bu yöntem; pek çok hastalığın yanı sıra; kendine güven eksikliği, içe kapanıklık, cinsel sorunlar ve fobiler gibi psikolojik kaynaklı rahatsızlıklara da şifa veriyor. Bu terapi; projeksiyon, renkli ışık yükleme gözlükleri ve renkli slaytlarla yapılabildiği gibi, renkli mumlarla da uygulanabiliyor.

REFLEKSOLOJİ

ÜNLÜLERİN TERCİHİ
Kadim zamanlardan bu yana kullanılan refleksoloji yani el ve ayaklardaki belirli noktalara baskı uygulayarak şifa verme yöntemi; depresyon ve stres gibi psikolojik kaynaklı hastalıklarda etkili bir yöntem. Refleksoloji uzmanı Esat Başaran; birçok ünlünün de çeşitli rahatsızlıklarının yanı sıra, rahatlamak ve huzur bulmak için refleksoloji yaptırdığını söylüyor. Ebru Cündübeyoğlu, Hakan Yılmaz ve Oya Başar bu isimlerden bazıları.

FREKANS TEKNOLOJİSİ

MUTLULUK BEYİN FREKANSINDA
Ses frekanslarıyla beyin dalgalarını yönetmek ve bilinç kontrolü sağlamak artık sadece orduların ve istihbarat teşkilatlarının ilgi alanı değil. Başarısını ve çekiciliğini arttırmak, iş ve okul hayatında ilerleme kaydetmek isteyenler; alfa, beta, teta dalga boylarındaki ses frekanslarını dinliyor. Beyin Frekans Teknolojisi; özgüven eksikliği, sosyalleşememe, depresyona yatkınlık, dikkat dağınıklığı, konsantrasyon eksikliği gibi tanımlanmış birçok problemin tedavisinde kullanılıyor.

BİYOENERJİ

İÇ SESİNİZİ DİNLEYİN
Bir kaza sonucu boyundan aşağısı felç kalan Şuayip Dağıstanlı; zihin gücüyle eskisinden de sağlıklı hale gelmiş. Alternatif tıp doktoru olan Dağıstanlı; iyileşmenin kendi iç sesinizi dinlemekle başlayacağını iddia ediyor ve Suadiye'deki merkezinde aralarında biyoenerji ve aromaterapinin de bulunduğu 30'a yakın alternatif tıp tekniği uyguluyor.

BACH ÇİÇEK TERAPİSİ

ÇİÇEKLERİ SEVİN
Bach Çiçek Terapisi; hastalıklarımızın fiziksel değil, zihinsel ve duygusal kaynaklı olduğu tezine dayanıyor. Yabani bitkiler, çiçekler ve ağaçlar; duygusal problemlerin tedavisine destek oluyor. Kaşıkotu zihinsel sıkıntılara, funda bencilliğe, katır tırnağı umutsuzluğa, orman asması ise ilgi dağınıklığına karşı kullanılıyor.

MUSİKİ TERAPİ

UŞŞAK GÜLDÜRÜYOR
Müzik ile yapılan tedavi yöntemleri, Türk Musikisini Araştırma ve Tanıtma Grubu TÜMATA ile yeniden güncellenip kullanılmaya başlandı. Bu tedavi yönteminde çeşitli makamlar kullanılıyor. Örneğin; rast makamı neşe ve huzur, isfahan makamı güven, uşşak makamı gülme arzusu veriyor.

HOMEOPATİ

BENZER BENZERİ TEDAVİ EDER
Hastalıkları, akordu bozuk bir müzik aletinden çıkan notalara benzeten Homeopati'nin esas amacı, insanı akord etmek. Bunu da 'Benzer benzeri tedavi eder' yaklaşımıyla yapıyor. Tedavi; hastanın geçmişini, yaşadıklarını, kişiliğini, huylarını, alışkanlıklarını ortaya dökmekle başlıyor. Sonra bitki, hayvan zehiri, mineral, böcek ve asitlerden yapılmış yaklaşık 3 bin 500 ilaçtan biri seçilerek kişiye veriliyor.

İSİM ANALİZİ

İSMİNİ DEĞİŞTİR HAYATIN DEĞİŞSİN
Bir görüşe göre seslerin frekansının, dolayısıyla isimlerin maddi ve manevi dünyamız üzerinde ciddi etkileri olabiliyor. İsimlerin bu etkilerini inceleyen çalışma alanına akrofonoloji deniyor. Bir akrofonoloji uzmanı olan Kemal Haluk Cebe, adını değiştirdikten sonra insanların hayatının bile değiştiğini iddia ediyor. Cebe, 5 bin kişiye isim ya da ek isim çalışması yapmış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhsal şifayı bulmak için alternatif yollar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN