Avşar'ın kızı olduğu için olay bu kadar büyüdü!

Giriş Tarihi: 18.3.2013

Uzmanlar; kıskançlık krizine girip arkadaşına demlik fırlatan Zehra'yı analiz etti. İlkim Tan "Zehra yaşıtları gibi tepki vermiş" yorumunu yaptı, Yeşim Şen ise "Komşu kızının yaşadıkları da benzer" dedi

Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu'nun 16 yaşındaki kızları Zehra'nın son dönemde yaşadıkları bir anda gündeme oturdu. Bir süre önce sevgilisiyle çekilmiş fotoğrafları konuşulan Zehra, bunun üzerinden çok geçmeden sevgilisinden ayrıldığı haberleriyle gündeme geldi. Zehra Çilingiroğlu, son olarak da kıskançlık krizi geçirdiği haberleriyle adından söz ettirdi. Eski erkek arkadaşının yanında, yeni kız arkadaşını gören Zehra'nın; kavga çıkartıp genç kızın kafasına demlik fırlattığı iddia edildi. Olayın ardından personel, Çilingiroğlu'nu hava alması için dışarı çıkardı. Zehra Çilingiroğlu geçen yıl da yine buna benzer bir olayla gündeme gelmişti. Beymen Mağazası'nda bir kızla tartışan Zehra, "Sana ondan uzak duracaksın demedim mi?" diye bağırmaya başlamıştı. Kavga haberleriyle gündeme gelen genç kızın yaşadıklarını; iki ünlü ilişki ve aile danışmanı yorumladı.
İLKİM ÖZ TAN (Psikolog ve aile danışmanı)

ERGENLİK DÖNEMİNDE ÖFKE KONTROLÜ OLDUKÇA ZORDUR
Ünlülerin çocuklarının
açığı aranır ve onlardan mükemmellik beklenir. Oysa ki bu çocukların diğer çocuklardan tek farkı; ailelerinin ünlü olmasıdır. Ancak bu fark, onlara ağır sorumluluklar yükler.
Hülya Avşar'ın kızı olması, Zehra'nın ergenlik dönemini yaşamaması anlamına gelmiyor. Ergenlikte, büyüme hormonu fazla salgılanır. Bunun içinde öfke hormonu da vardır; kişi kendisini kontrol edemeyebilir. Hele ki konu aşk olunca...
Zehra, yaşıtı pek çok genç kız gibi tepki vermiş aslında. Burada olayın tırmanmasında, davranışından çok Hülya Avşar'ın kızı olmasının etkili olduğunu düşünüyorum.
Benden ünlü çocuklarına tavsiye; duygusal tuzaklara düşmesinler.

YEŞİM VAROL ŞEN (Yaşam koçu ve ilişki terapisti)

ŞİDDETE BAŞVURMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ
Bu dönemin gençleri çabuk tüketilen ilişkiler yaşıyor. Medyatik isimlerin çocukları, göz önünde oldukları için onlarla ilgili haberleri çok okuyoruz. Oysa komşu kızının yaşadığı ilişkiler de çok farklı değil.
Ünlü çocukları çok göz önünde olmanın dezavantajını yaşıyor. Bu durum ilişkilerini doğal şekilde yaşamalarına engel oluyor. Göz önünde olmak; altı doldurulmamış bir özgüven yaratıyor.
Bir genç kızın, arkadaşıyla yaşadığı bir kavgada şiddete başvurması, düşündürücü. Belirli kurallar çerçevesinde yetiştirilmemiş, "Hayır!" cevabını öğrenmeden büyümüş çocukların; reddedilme toleransları düşük oluyor. Ancak şu da unutulmamalı; doğru anne-baba olmak, doğru örnek olmakla başlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avşar'ın kızı olduğu için olay bu kadar büyüdü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN