Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolduk dolduk taştık ve 'Neden?' çıktı

Giriş Tarihi: 19.3.2013

Gece Yolcuları, 'Neden?' adlı yeni albümlerinde farklı bir sound'la dinleyicilerin karşısına çıkıyor. Grup üyeleri, "Yaşadıkça yazdık, yazdığımızı çaldık. Yepyeni şarkılar için ağzımıza kadar dolduk ve sonunda da taştık" diyor

Türkrock müziğinin başarılı gruplarından Gece Yolcuları, 'Neden?' adını verdikleri yeni albümlerini geçtiğimiz günlerde çıkardı. Yeni albümde birçok yenilikle dinleyicinin karşısına çıktıklarını söyleyen grup üyeleri; albümlerini ve planlarını anlattı...

Sizleri yeni şarkılarla dinlemeyeli uzun zaman oldu. Nerelerdeydiniz?
EDİS İLHAN:
Haklısınız; genelde iki yılda bir albüm yapan bir grubuz... Demek konserler, projeler, kişisel eğitimimiz için ayırdığımız süre, hayatımızdaki gelgitler falan derken öyle bir kaptırmışız ki kendimizi; 'GC2010' albümümüzün üzerinden 2.5 yıl geçmiş.
UĞUR ARSLANTÜRKOĞLU: Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bu süreç bizi fazlasıyla besledi. Yaşadık, güldük, ağladık, eğlendik... Üzüntülerimiz ve kayıplarımız da oldu tabii ki... Yaşadıkça yazdık, yazdığımızı çaldık deliler gibi. Yepyeni şarkılar için ağzımıza kadar dolduk. (Gülüyor) Ee doğal olarak da taştık ve 'Neden?' ortaya çıktı.

'Neden?' nasıl bir albüm?
E.İ.:
Albümün her bir şeyine çok özendik. Klibinden fotoğrafına, sound'undan sözlerine pırıl pırıl bir albüm oldu. Gerçekten her şeyiyle yepyeni bir Gece Yolcuları albümü bu. Yeni bir stüdyo, yeni bir prodüksiyon ve prodüktör, yeni arkadaşlar, yeni yaklaşımlar ve yeni bir sound... Ama verdiği sözü hep tutan Gece Yolcuları parçaları bekliyor herkesi. Ve tabii ki sürprizler...

HEYECAN DUYARAK YAPTIK
Nasıl bir albümle karşı karşıyayız yani?
U.A.:
Bu albümün en kritik kelimesi 'heyecan'. Albümün oluşumunun her bir aşamasında; arkadaşlarımız ve bizler çok yüksek bir enerji ve heyecan duyarak, zevkle ve hiçbir şeyden çekinmeksizin çalıştık. 'Biz içimizden geleni inançla yaparsak her şey çok güzel olacak zaten' rahatlığı vardı herkeste.
E.İ.: Styling çalışmamız için Buse Terim ile çalıştık. Klibimizi de Murat Onbul çekti.
Albümde kaç şarkı var?
E.İ.:
Albümde dokuz parça var; sekiz yepyeni parça ve bir cover. İlk kliplendirdiğimiz parçamız da, albüme ismini veren 'Neden?' oldu.

Albümdeki cover parça 'Gökyüzünde Yanlız Gezen Yıldızlar'ı seslendirmenizin özel bir nedeni var mı? Diğer alternatifler neydi?
E.İ.:
'Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar', Gece Yolcuları dinleyicisi için sürpriz olmamıştır, zira neredeyse beş yıldır konserlerde ve televizyon programlarında paylaştığımız ve albüme girmesi konusunda baskı yediğimiz bir parçaydı. Biz de olmasını istedik. Dinamik, bizim sahne üstü enerjimizi çok iyi yansıtan ve dinleyicilerimizce beğenileceğini umduğumuz bir çalışma oldu. Alternatif diye bir şey de yoktu aslında. Çünkü o kadar fazla yeniden düzenlediğimiz parça var ki, bunların bazılarını değişik zamanlarda konser listemize alıyoruz zaten. Seçim, sadece bizim keyfimiz öyle istediği için oldu. (Gülüyor)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolduk dolduk taştık ve 'Neden?' çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN