Hatasız kul olmaz ben de hata yaptım

Petek Dinçöz, 2.5 yıl süren sessizliğini GÜNAYDIN için bozdu. Dinçöz, hakkında merak edilen her şeyi tek tek anlattı!

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Hayat adına büyük sınavlar verdi... Kendisinden şarkıcı olmayacağına inandığı bir yolda, bugünleri düşlememişti ama çok çalışmanın ödülünü alarak yürüyor...
Sezen Aksu'nun stüdyosunda sabahladığı gece, onun için harika bir ders kitabı olmuş. Kişisel gelişim kitapları okuyor...
Meslektaşlarına saygı ihlali de yaptı ama çocukça laflar ettiğini kabul edecek olgunluğa erişti. Hâlâ tepeden tırnağa risk, hâlâ büyük düşlerin işçisi...
Arkasındaki kadrolu güçlendirme ekibiyle, yolları emin adımlarla yürüyor. Yılların ardından kendisini insani duygulara, başarıya ve sanatına adadı. Umre'de manevi duyguların huzuruna çıktı. "Allah herkese bu duyguyu nasip etsin" diyor.
Hatalarının ve yanlışlarının parantezini kapattı. Onun için hayatın Milat'ı 1 Nisan 2013...
Şimdi eski yanlışlara karşı kendini örgütleyerek yürüyor Petek Dönçöz...


2.5 yıl sonra ilk röportaj
Uzun süredir hiç kimseye röportaj vermeyen Petek Dinçöz ile, yeni albümü 'Milat'ı ve son zamanlarda yaşadığı değişimi konuşmak için Levent'teki The Edition Hotel'de buluştuk. Petek, tüm sorularımı içtenlikle yanıtladı.

Sizi 1997'de tanıdığımızda İzmir'den gelmiş, mankenlikle hayata tutunmaya çalışan genç bir kızdınız. Şu anda ise sahnelerin aranan bir şarkıcısı ve başarılı bir televizyon bir programcısısınız. O yıllarda şarkıcılık veya televizyon programcılığı gibi hayalleriniz yoktu sanırım; hangi hayallerle İstanbul'a geldiniz ve şu an bulunduğuz yer hiç aklınızdan geçiyor muydu?
Yaşlandım mı Sinan ben; çok güzel başladın röportaja, hadi hayırlısı...Yoktu, asla da geçmiyordu aklımdan. Bana 15 yıl önce "Televizyon programcılığı yapacaksın, şarkıcılık yapacaksın, sinema filminde oynayacaksın, dizi çekeceksin" deselerdi, "Hayatta olmaz, ne diyorsunuz!" derdim, inanmazdım. Ancak bu inanılmaz şeyler bir gün gerçek oluyor ve tüm bunları alnınızın akıyla başardığınızda çok mutlu oluyorsunuz. Televizyonu ve şarkıcılığı başarıyla yaptığımı düşünüyorum.

BENİM DE HATALARIM OLMUŞTUR

Peki, şimdi hedefleriniz var mı?
Evet, bugün hedeflerim büyük. Şimdi bir sinema filmi yapmak istiyorum. Hedefimde bu var. Zaten yapmıştım ancak yeni bir film çekmek istiyorum. Bu sektörde yapmadığım iş kalmadı. Hayatta verdiğim sınavlar da çok büyüktü. Çok riskli sınavlardı. Bir şekilde başardığımı düşünüyorum. Hatasız kul olmaz; benim de hatalarım olmuştur. Ancak insanlar hata yapa yapa bir yere geliyor. O hatalardan ders çıkarmak önemli. Ben hepsinden ders çıkardım.
Ders çıkardığınız konular arasında ne var?
Hayatımda spor yoktu, şimdi hayatımın anlamı spor. Boş boş zaman geçiriyordum, sosyal hayatım yoktu. İnsanın hayat felsefesi yaşlandıkça değişiyor. Şimdi her şeye farklı bakıyorum. Öncellikle artık kendimin ve hayatımın değerini biliyorum. Kendimin farkındayım.
"Hayatımın anlamı spor" cümlesini açar mısınız?
Günde en az dört saat, bir futbolcu gibi spor yapıyorum. Kampa girsen en fazla benim kadar spor yaparsın. Bir maça hazırlanır gibi, haftanın yedi günü sporla doluyum. Eskiden spor dendiği zaman "Iııhhh" yapardım. Üşenirdim, kalkmazdım. Evde televizyonun kumandasını bile oynatmaya üşendiğim için ne açıksa onu izlerdim. Şimdi sporsuz bir hayat düşünemiyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hatasız kul olmaz ben de hata yaptım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN