Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çantanın en güzelini mücevherci yapar

Mücevher markalarının çanta tasarımına el atma trendine Türkiye'den de Janna Diamond uydu. Markanın tasarımları büyük beğeni topluyor

Giriş Tarihi: 12.4.2013
Mücevher firmaları teker teker en kaliteli derileri ve özel malzemeleri kullanarak çanta tasarımına el atıyor. Bu akımın en iddialı ismi hiç şüphesiz Bulgari... Son dönemde birçok Hollywood yıldızı; hem gündüz giyimlerini tamamlamak, hem de gece davetlerde dikkatleri üzerlerine çekmek için bu markanın iddialı tasarımlarını taşımayı tercih ediyor.

DEĞERLİ TAŞLARLA SÜSLÜ
Tiffany&Co. ve Chopard gibi markalar da bu akımı takip ediyor. Bu trendi Türkiye'de de Janna Diamond markası sürdürüyor. Markanın yaratıcısı Canan Özyuvalı, mücevheri en çok gece çantasına yakıştırdığı için kendi ihtiyacından yola çıkarak gece çantaları tasarlamaya başladı. Daha önce buna benzer çalışmalar yapıldığını ama markaların gerçek mücevherler değil kristaller kullandığını söyleyen Özyuvalı; kendi tasarımlarında değerli ve yarı değerli taşlara yer veriyor. Safir, aquamarine, firuze, ametist, mercan ve sitrin taşlarını kullanan Özyuvalı, çantanın bu mücevherli kısmını, aynı bir broş gibi daha sonra kullanılabilecek şekilde tasarlamış.

YILAN DERİSİ İTALYA'DAN
Çantalar için yılan derisinin en uygun deri olduğunu belirten Özyuvalı, çanta içlerinde kullanılan kumaşı da Roma'dan tedarik ediyor. Çantanın deri ve kumaş kısımları, İtalya'da yaklaşık 1.5 ay süren ince bir işçilikle birleştiriliyor. Daha sonra da çantalar, Janna Diamond atölyelerinde üretilen tokalarla birleştirilmek üzere Türkiye'ye gönderiliyor. Bu özel gece çantalarının üretim süreci yaklaşık üç ayı buluyor. 9-55.66 kırat taşların kullanıldığı bu çantaların fiyatları da 3 bin ile 5 bin dolar arasında değişiyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çantanın en güzelini mücevherci yapar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN