Dizi senaryosuna evdeki oyuncak ayımla çalıştım!

Giriş Tarihi: 13.4.2013

Çiçeği burnunda oyuncu Ebru Şancı, 'Yağmurdan Kaçarken' dizisindeki rolüne nasıl hazırlandığını anlattı: Senaryodaki diyalogları, evdeki oyuncak ayımla çalıştım. Keşke dili olsa da cevap verse, 'Yeter kes artık' dese...

Manken Ebru Şancı, atv'nin 'Yağmurdan Kaçarken' isimli dizisiyle oyunculuğa iyiden iyiye ısındı. Dizide; Carlos Yılmaz ve ağabeyinin üvey annesi 'Ceylan'ı canlandıran Şancı, rolün kendisiyle birebir uyuştuğunu söylüyor. Ebru Şancı, diziyi ve rolünü anlattı...

Oyunculuğa ilk adımı nasıl attınız?
Oyunculuk küçüklüğümden beri en büyük hayalimdi. Ben de bu işe London Dramatic Academy'de altı ay ders alarak başladım çünkü eğitim, yetenekle birleşince kesinlikle daha iyi sonuç veriyor.

OYUNCULUK ZOR!
Oyunculuk dışarıdan güzel görünse de; aslında zor bir meslek... Siz de bu düşünceye katılıyor musunuz?
Oyunculukla profesyonel anlamda ilgilenmeye başlayıncaya kadar, bu kadar emek isteyen bir iş olduğunu düşünmüyordum. Çok uzun süren çalışma saatleri varmış ve gerçekten hiç kolay değilmiş.

'Yağmurdan Kaçarken' ilk dizi projeniz. Set koşuşturmacasına alışabildiniz mi?
İlk ve inşallah en uzun sürelisi olur! Ben hep komedi istiyordum çünkü kendimi komediye daha yakın görüyordum. Allah yüzüme güldü, bu çok eğlenceli ve güzel işi bana getirdi. Benim zaten hayatım koşuşturma olduğu için pek sorun olmadı. En azından artık biliyorum ki, çok güzel bir amaç için yoruluyorum.

OBAMA'YLA TOPLANTIN MI VAR?
Dizinin kadrosuna nasıl dahil oldunuz; teklif nasıl geldi?
Teklif; hem senarist, hem de yönetmen Tayfun Güneyer'den geldi. Hatta görüşmeye giderken ne giyeceğimi bilemedim. Odayı o kadar dağıtmışım ki, annem "Obama'yla mı toplantın var, ne yapıyorsun böyle?" diye bana kızdı. (Gülüyor)

Dizide Kazım Akşar'ın canlandırdığı 'Şerif' karakterinin, genç eşi 'Ceylan'ı oynuyorsunuz. Rolünüze çekimlerden önce çalıştınız mı?
Çalışmaz mıyım, senaryoyu 10 kere okudum. Hatta başlarda diyalogları, evdeki oyuncak ayımla çalıştım. Keşke dili olsa da cevap verse, "Yeterrrr kes artık" dese...

'Ceylan' nasıl bir karakter, biraz bahseder misiniz? Mesela; bu karakterin en sevdiğiniz yönü ne?
'Ceylan' aslında bana çok benziyor. Senaryoyu okuyunca "Bu benim; ben de evlensem aynı böyle olurdum herhalde" dedim. 'Ceylan' hayat dolu, fıkır fıkır, hiçbir erkeğin yanında sıkılmayacağı türden bir hatun... 30 yaşına kadar hep çocuk özlemi duymuş. Şimdi evlenince iki üvey evladı onu sevsin diye uğraşıp duruyor. Aslında gerçekten onları kendi oğlu gibi seviyor.

ÇOK ŞANSLIYIM
Kazım Bey'le aranız nasıl? Karıkoca durumuna alışabildiniz mi?
Kazım Bey, bana çok yardımcı oluyor. Önce onun gibi iyi bir oyuncuya, sonra da kocaya sahip olduğum için şanslıyım! (Gülüyor) Diziye başlayınca evlilik çok da kötü değilmiş dedim.

Dizi setinde vakit nasıl geçiyor?
Biz, ekip olarak çok eğleniyor hatta bazı sahnelerde gülme krizine giriyoruz. Ben tecrübesizim diye ilk başta çok çekinmiştim ama herkes yardımcı oldu. Bütün oyuncular çok yenetekli.

NURGÜL YEŞİLÇAY'I ÇOK BEĞENİYORUM
Dizileri takip edebiliyor musunuz?
Genelde yabancı dizileri izliyorum. Türk dizileri çok uzun olduğu için dikkatim dağılıyor ama 'Huzur Sokağı' ve 'Merhamet'i severek izliyorum.

Ülkemizde işlerini takip ettiğiniz, örnek aldığınız oyuncular var mı?
Örnek aldığım kimse yok. Bence herkes kendi gibi olmalı çünkü taklitler aslını yaşatır ama en beğendiğim oyuncu kesinlikle Nurgül Yeşilçay.

PLANIM YOK!

Geleceğe dair planlarınız ne?
Kul plan yapar, yaradan gülermiş. Benim geleceğe dair planım yok! Kaderimde ne varsa, onu yaşayacağım. Allah sağlık versin, gerisi teferruat.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dizi senaryosuna evdeki oyuncak ayımla çalıştım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN