Bu kitapla anne-çocuk iletişimi kolaylaşacak

Giriş Tarihi: 20.4.2013

'Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın' adlı kitabında annelere astrolojinin ışığında tavsiyeler veren Hande Kazanova: Bu kitapla anneler, burçlarına göre çocuklarının davranışlarını anlayacak ve yeteneklerini keşfedecek

Ünlü astrolog Hande Kazanova'nın 'Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın' adlı kitabı geçtiğimiz haftalarda piyasaya çıktı. Kazanova; ilişkiler üzerine kitap çıkarmayı planlarken, Ebru Şallı'nın önerisiyle annelerin çocuklarıyla ilişkileri üzerine araştırma yapmaya başlamış ve bu konuda bir kitap yazmış. Kitapta; Arzum Onan, Pınar Aylin, Berna Laçin, Nilgün Belgün gibi ünlü annelerin de çocuklarıyla ilgili yorumları yer alıyor. Ünlü astrologla yeni kitabını ve Gürcan Yücel'le evliliğini konuştuk...

Astrologların ilişkiler hakkında çıkardığı kitapları görüyoruz genellikle. Sizinki ise çocuklarla ilgili...
Aklımda hep ilişkilere dair bir şeyler yapmak vardı. Günümüze baktığımızda; en önemli ilişkinin çocuklarla ebeveynler arasında olduğunu gördüm. Etrafımda bu konudan muzdarip olan bir kitle vardı. Bir gün Ebru Şallı'nın programına katılmıştım. Bana "Çocuklarla ilgili bir şey yapsan da rahatlasak" dedi. Sonra ben de anneçocuk ilişkisi üzerine yoğunlaştım. İki yıllık bir araştırma sürecim oldu. Kendi birikimim ve gözlemlerimi de işin içine kattım.

POTANSİYELİNİ KEŞFEDEBİLİRSİNİZ
Bu kitap annelerin çocuklarla iletişimini kolaylaştıracak mı?
Evet, çok faydalanacaklarını düşünüyorum. Çocukların 0-3, 3-7 yaş ve okul zamanlarını inceledim. Hangi gezegenlerle, nasıl bir etkileşim içinde olduklarını yazdım. Bu kitapla anneler, çocuklarının içindeki potansiyeli keşfedebilir. Küçük yaşlarda çocukların eğilimlerini keşfedersek, onları ona göre yönlendirmiş oluruz.

Ünlü annelerin çocuklarıyla ilişkileri hep merak edilir. Siz onların yorumlarına da yer verdiniz kitabınızda...
Ünlü arkadaşlarımın birçoğu çocuk sahibi. Kitabı yazarken onlardan yola çıkarak örnekler vermek istedim. Sağolsunlar, beni kırmadılar. Çocuklarıyla ve anneleriyle ilişkilerini bir paragrafta yazdılar.


EVLENİNCE SABIRLI VE ANLAYIŞLI BİRİ OLDUM
İşadamı Gürcan Yücel ile evliliğiniz nasıl gidiyor?
Çok güzel; iyi ki evlenmişim. Bu düzene ve böyle bir birlikteliğe çok ihtiyacım varmış. Geç kaldığını düşünenler hiç üzülmesin. Evlilik; vakti geldiğinde olması gereken bir şey.

Siz 37 yaşında evlendiniz. Evlilik için acele etmemek mi gerekiyor?
Kesinlikle öyle... Eski astrologlara göre; 29 yaş çok önemlidir. "29 yaşına gelmeden insan evlenmemeli çünkü insan ancak 30'lu yaşlarında tam anlamıyla kendisini tanıyor" diyorlar. Kimse evlilik için acele etmemeli. Ben 36 yaşından sonra hiç bu kadar kendimi bilmemiştim. Şu an kendimi ayrı bir yerde görüyorum.

EŞİMİ DE UYARIYORUM
Astrolog olmanız eşinizle aranızdaki iletişimi rahatlatıyor mu?
Gökyüzünün stresli olan dönemlerinde, özellikle Merkür gerilemelerinde ve gökyüzünde ters bir açı olduğunda, önceden eşime uyarımı yapıyorum; "Herkes ona göre davransın" diyorum. Kavga ettiğimiz zamanlarda ise çabuk bir yol bulup barışıyoruz.

Eşiniz de astrolojiyle ilgileniyor mu?
Eskiden ilgilenmiyordu ama ona işiyle ilgili birkaç şey söyledim. O uyarılardan sonra gelip kendisi sormaya başladı. "Şu gün toplantım var. Ne düşünüyorsun, doğru bir gün mü?" diyor.

EĞİLİMLERİNİ KEŞFEDİN
Kitabı okuyan bir anne "Çocuğuma şöyle davransam daha iyi olur" diyebilecek mi?
Kesinlikle... Anneler çocuklarının burçlarına göre yeteneklerini, eğilimlerini keşfedecek. Terazi burcu çocuğunun sanatsal özellikleri çok ön planda oluyor ve ikili ilişkilere önem veriyor. 0-3 yaş arasında onun yanında herhangi bir çocuğu övmek, hayat boyu onun ilişkilerini zorlayacaktır. Kendi çocukluklarını keşfetmek isteyenler için de çok güzel bir kitap oldu.

DÖNÜM NOKTALARINI ASTROLOJİYE DANIŞIN
Siz yaşamınızı astroloji haritasına göre mi şekillendiriyorsunuz?
Hayatımızı günü gününe, saati saatine gezegenlere göre ayarlamamız mümkün değil. Ancak hayatımızda önemli bir dönüm noktası söz konusuysa; mesela biriyle tanışacaksanız, evleneceksiniz, iş değiştirecekseniz, bu gibi konularda önünüzü görebilmeniz için astrolojiye başvurabilirsiniz. Hayat bize her şeyin en güzelini hazırlıyor. Kendimizi kabul edip, beğendiğimiz yönlerimizden değiştirebileceklerimizi değiştirip o şekilde yolumuza devam etmeliyiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kitapla anne-çocuk iletişimi kolaylaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN